
Autocoureurs De Vries en Frijns rijden 24 Uur van Le Mans
LE MANS (ANP) - Autocoureurs Nyck de Vries en Robin Frijns rijden in juni de 24 Uur van Le Mans. Dat blijkt uit de startlijst die de organisatie van de beroemde langeafstandsrace op het Franse Circuit de la Sarthe maandag publiceerde. De Vries eindigde vorig jaar met Toyota op de tweede plaats in de topklasse (hypercars).
De Vries bestuurt dit jaar de auto van de Japanse fabrikant met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. Frijns rijdt namens BMW met de Duitser René Rast en de Zuid-Afrikaan Sheldon van der Linde.
Jan Lammers is de laatste Nederlandse winnaar van de 24 Uur van Le Mans. Hij schreef de race in 1988 op zijn naam. Vorig jaar won de Ferrari van de Deen Nicklas Nielsen, de Italiaan Antonio Fuoco en de Spanjaard Miguel Molina. De 24 Uur van Le Mans begint dit jaar op 14 juni.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot zijn de wielrensters met wie de ploeg Visma - Lease a Bike op jacht gaat naar succes in de Vuelta España Femenina. Vos won in de afgelopen twee edities van de Ronde van Spanje telkens twee etappes. De Française Ferrand-Prévot, die terugkeerde op de weg na een periode waarin ze voornamelijk op de mountainbike actief was, rijdt haar eerste grote ronde sinds de Giro in 2015.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris worstelt dit seizoen met zijn McLaren. "Het is duidelijk dat ik fouten heb gemaakt en nog niet op het niveau ben waar ik moet zijn, maar ik zal dat niveau snel bereiken", zei de Brit tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'er Niek Kimmann heeft voor het eerst sinds juni vorig jaar weer serieus getraind. Een ontstoken hartspier zorgde er onder meer voor dat hij moest afzeggen voor de Olympische Spelen van Parijs. Kimmann meldde zich donderdag op Papendal. "Geweldig om weer zenuwen te voelen voordat ik van de 8 meter hoge startheuvel afdaalde", schreef de olympisch kampioen van Tokio (2021) op Instagram bij een foto.
4 uur geledenLA GRANDE BÉROCHE (ANP) - De Italiaan Lorenzo Fortunato heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een heuvelrit met start en finish in La Grande Béroche. Fortunato, die uitkomt voor Astana, was de snelste van een kopgroep van vijf.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielerploeg SD Worx-Protime heeft Lisa van Belle voor anderhalf jaar vastgelegd. De 21-jarige Zoetermeerse debuteert zondag meteen in de Ronde van Spanje, die begint in Barcelona met een ploegentijdrit. Van Belle viel afgelopen zomer op door bij de Olympische Spelen in Parijs samen met Maike van der Duin bij het baanwielrennen brons te pakken op de koppelkoers.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de finale van het WTA-tennistoernooi van Madrid bereikt. De Amerikaanse nummer 4 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander, de als tweede geplaatste Iga Swiatek uit Polen, een pak slaag: 6-1 6-1.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael Matthews heeft de Duitse WorldTour-wedstrijd Eschborn-Frankfurt gewonnen. De Australiër van Jayco AlUla was de beste in de massasprint na 198,7 kilometer tussen Eschborn en Frankfurt. Hij bleef de Deen Magnus Cort en de Spanjaard Jon Barrenetxea voor.
6 uur geleden