Autocoureur Frijns weer met Audi in toerwagenklasse DTM
LEUSDEN (ANP) - Autocoureur Robin Frijns combineert dit jaar opnieuw de Formule E met de toonaangevende Duitse toerwagenklasse DTM. De Limburger (28) maakt evenals vorig jaar deel uit van het fabrieksteam van Audi.
De DTM begint in het weekend van 25 en 26 april op het circuit in het Belgische Zolder. Op 5 en 6 september zijn er twee races op het TT Circuit in Assen.
"Ik ben blij dat ik ook dit jaar weer in de DTM rijd", zegt Frijns. "Het is gewoon een van de mooiste series om in te racen, zeker sinds de komst van de turbomotoren, die nog meer vermogen hebben."
Nog geen DTM-winst
Frijns won in de elektrische raceklasse Formule E al een aantal races, maar in de DTM staat hij nog 'droog'. "Nu is ook mijn eerste overwinning in de DTM het doel. Vorig jaar zat ik er al een paar keer dichtbij, hopelijk lukt het dit seizoen", aldus Frijns, die zich komende week met de vijf andere Audi-rijders op het Canarische eiland Lanzarote voorbereidt op het nieuwe seizoen.
Audi heerste vorig jaar in de DTM. Het Duitse automerk won de titel met René Rast en behaalde twaalf overwinningen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben op de Australian Open de tweede ronde bereikt in het dubbelspel. De Nederlanders, die in het enkelspel al in de eerste ronde waren gestrand, waren in drie sets te sterk voor de Australiër Christopher O'Connell en de Rus Roman Safioellin: 6-4 3-6 6-3.
15 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Noorse tennisser Casper Ruud heeft zich in de tweede ronde van de Australian Open laten verrassen door de 19-jarige Jakub Mensik. De als zesde geplaatste Ruud had in zijn openingspartij al vijf sets nodig tegen de Spanjaard Jaume Munar en verloor woensdag in Melbourne vervolgens afgetekend van de Tsjechische nummer 48 van de wereld: 6-2 3-6 6-1 6-4.
32 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft zich bij de Australian Open geplaatst voor de derde ronde. De Amerikaanse, de nummer 3 van de plaatsingslijst in Melbourne, was in twee sets te sterk voor de Britse Jodie Burrage: 6-3 7-5.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen krijgt bij de vrouwen een topbezetting. Na de bevestigde deelname van olympisch kampioene Sifan Hassan, zegt nu ook wereldrecordhoudster Ruth Chepngetich toe. De Keniaanse atlete denkt zelfs dat in Londen een ander record mogelijk is.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Met Donald Trump hebben de Verenigde Staten vanaf volgende week een president die "een sportfan in hart en nieren" is. Dat zei Thomas Bach, de aftredend voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), in een woensdag gepubliceerd interview met persbureau dpa. Bach ziet daarom geen enkel probleem met het oog op het WK voetbal van 2026, deels in de VS, en de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen, bijgenaamd Queen Wen, is verrassend onderuitgegaan in de tweede ronde van de Australian Open. De als vijfde geplaatste Chinese, in 2024 nog finalist in Melbourne, verloor met 7-6 (3) 6-3 van de Duitse Laura Siegemund, de nummer 97 op de wereldranglijst.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open, het grandslamtoernooi dat hij al tien keer won. De Serviër was in de tweede ronde te sterk voor de Portugees Jaime Faria. De setstanden waren 6-1 6-7 (4) 6-3 6-2.
5 uur geleden