Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autobranche boekt hogere omzet, stijging nam eind vorig jaar af

Autobranche boekt hogere omzet, stijging nam eind vorig jaar af

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van auto's en daaraan gerelateerde diensten leverden vorig jaar meer op. De auto- en motorsector boekte vorig jaar een ruim 15 procent hogere omzet dan twee jaar geleden. De omzetstijging nam in de loop van het jaar wel af, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Dat de auto- en motorbranche begin vorig jaar hogere stijgingen in de opbrengsten zag kwam vooral omdat achterstanden in de levering van auto's werden weggewerkt, aldus het CBS. Ook zijn toen meer elektrische auto's verkocht en stegen de prijzen van auto's en auto-onderdelen. Tekorten aan onderdelen als chips zorgden eerder nog voor langere wachttijden voor nieuwe voertuigen, omdat autofabrikanten door de tekorten minder konden produceren.

Maar met name in het laatste kwartaal van vorig jaar werd volgens het CBS duidelijk dat de inhaalslag voorbij was. Ook vlakten de prijsstijgingen af en kwam de verkoopgroei van elektrische voertuigen stil te staan. Daardoor kwam de omzetstijging in de auto- en motorbranche in de laatste drie maanden van vorig jaar veel lager uit met nog geen half procent.

Bijna alle deelsectoren hadden over heel vorig jaar een hogere omzet dan in 2022. Ondernemers in de handel en reparatie van personenauto's zagen hun opbrengsten met bijna 20 procent het hardst stijgen. Alleen de handel in en reparatie van motoren had een lagere omzet. Hier daalde de omzet met 6 procent.

Ondernemers in de auto- en motorbranche zijn in het eerste kwartaal van dit jaar flink pessimistischer geworden, meldt het CBS verder. Hun vertrouwen is ook veel lager dan dat van ondernemers in andere bedrijfstakken. Het ondernemersvertrouwen in de auto- en motorsector komt dit kwartaal uit op min 21,5.

Meer uit Financieel

Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

1 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

1 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

2 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

2 uur geleden
Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

3 uur geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

3 uur geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

3 uur geleden