Autobouwer Audi legt productielijnen opnieuw stil om chiptekort
INGOLSTADT (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant Audi legt opnieuw productielijnen bij fabrieken stil vanwege het gebrek aan computerchips waarmee de wereldwijde auto-industrie al maanden worstelt. Daardoor gaat voor meer dan 10.000 werknemers werktijdverkorting gelden, aldus het dochterbedrijf van Volkswagen.
Audi heeft al twee productielijnen bij de hoofdfabriek in Ingolstadt stilgelegd, waar de modellen A3, A4 en A5 worden gemaakt. Volgende week worden ook productielijnen bij de fabriek in Neckarsulm stilgelegd. Het is nog onduidelijk hoe de zaken worden aangepakt in juni.
Het bedrijf legde de afgelopen maanden ook al een aantal keer productielijnen plat door het gebrek aan chips. Ook andere grote autoconcerns zoals Volkswagen, Daimler, General Motors (GM), Ford en Toyota hebben de productie moeten onderbreken door die tekorten.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
20 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
23 uur geleden