Autobouwer Audi legt productielijnen opnieuw stil om chiptekort
INGOLSTADT (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant Audi legt opnieuw productielijnen bij fabrieken stil vanwege het gebrek aan computerchips waarmee de wereldwijde auto-industrie al maanden worstelt. Daardoor gaat voor meer dan 10.000 werknemers werktijdverkorting gelden, aldus het dochterbedrijf van Volkswagen.
Audi heeft al twee productielijnen bij de hoofdfabriek in Ingolstadt stilgelegd, waar de modellen A3, A4 en A5 worden gemaakt. Volgende week worden ook productielijnen bij de fabriek in Neckarsulm stilgelegd. Het is nog onduidelijk hoe de zaken worden aangepakt in juni.
Het bedrijf legde de afgelopen maanden ook al een aantal keer productielijnen plat door het gebrek aan chips. Ook andere grote autoconcerns zoals Volkswagen, Daimler, General Motors (GM), Ford en Toyota hebben de productie moeten onderbreken door die tekorten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
13 uur geleden