Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auto-industrie roept Duitsland op meer laadpunten bij te bouwen

Auto-industrie roept Duitsland op meer laadpunten bij te bouwen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet het aantal openbare oplaadpunten voor elektrische auto's drastisch verhogen om gelijke tred te houden met de verkoop van stekkerwagens. Met die oproep is de VDA, de Duitse vereniging voor de auto-industrie, dit weekend gekomen.

"Om het gestelde doel te bereiken, zou het groeitempo van de laatste twaalf maanden ruwweg moeten worden verviervoudigd", vertelde de voorzitter van VDA, Hildegard Müller, tegen het tijdschrift Der Spiegel. De Duitse overheid kwam eerder met het streven om het aantal openbare oplaadpunten op te drijven tot 1 miljoen in 2030. Maar daarvan zijn er volgens de VDA nog maar zo'n 90.000 neergezet.

Het tempo waarin er nieuwe laadpunten bijkomen trekt de laatste tijd wel aan. "Dit moet nu zeker doorgaan", zegt Müller daarover, "want Duitsland heeft nog veel in te halen". Begin dit jaar was er in ongeveer de helft van alle gemeenten in Duitsland geen enkel openbaar laadpunt en in meer dan acht van de tien gemeenten waren er geen snellaadpunten.

Flinke toename elektrische auto’s

Het aantal elektrische auto's op de Duitse wegen is de laatste jaren wel aanzienlijk toegenomen. In de eerste helft van dit jaar werden er ongeveer 300.000 volledig elektrische auto's en plug-inhybrides op kenteken gezet. Stekkerwagens waren in juni zelfs goed voor bijna een kwart van alle nieuwe registraties van personenwagens.

Naast een betere laadinfrastructuur pleit VDA-voorzitter Müller ook voor een uitbreiding van het elektriciteitsnet in Duitsland. Dit speelt volgens haar namelijk een sleutelrol in het succes van elektrische auto's. "En er is hier nog veel in te halen", benadrukt ze. Het stroomnet zou volgens haar niet "het knelpunt van e-mobiliteit" mogen worden.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

8 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

9 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

11 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden