Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auteur aan je deur

Auteur aan je deur

GOES - Deze week verscheen het boek ‘Zeeland 1950-1975’ van auteur Wim van Gorsel. Omdat een traditionele signeersessie nu niet mogelijk is, is ‘Auteur aan je deur’ bedacht. Woensdag 31 maart bezoekt Wim van Gorsel mensen die graag een gesigneerd exemplaar wensen.Het boek gaat over de stormachtige maatschappelijke veranderingen in deze periode. ‘Het geïsoleerde eilandenrijk werd door het Deltaplan met dammen, bruggen en wegen zowel onderling als met Zuid-Holland en Brabant ontsloten. De regio ging mee in de vaart der volkeren. Landbouw en visserij maakten in de Zeeuwse economie geleidelijk plaats voor industrie, toerisme en andere dienstverlening. Aan de hand van ruim honderd kleuren- en zwart-wit foto’s wordt teruggekeken naar belangrijke veranderingen in die jaren, waarbij ook onderwerpen als transport, middenstand, feesten, sport, vrije tijd en jeugd en jongeren aan bod komen.’

Aanmelden voor ‘Auteur aan je deur’ kan door te mailen naar boekhandel Het Paard van Troje in Goes,
[email protected].[n]

Meer uit Beveland

Dijkhuisje in Wissenkerke bestaat 100 jaar: drie betrokkenen vertellen.

WISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere.  In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."

1 uur geleden
Goes wil 1,3 miljoen euro uittrekken voor vergroenen binnenstad

GOES - De gemeente Goes wil de komende jaren drie plekken in de binnenstad flink vergroenen: de Zusterstraat, het Bastion en de omgeving van het stadskantoor. Het plan maakt deel uit van het Europese project Cool Neighbourhoods, waarbij Goes samenwerkt met andere steden.

3 uur geleden
John Eggebeen (21) wint goud op EK beroepen

's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.

4 uur geleden
Vrachtwagen met kraan in sloot N62 Borssele

BORSSELE - Op het traject van de Westerscheldetunnel is vanmorgen een vrachtwagen met een kraan in een sloot beland. De chauffeur is naar een ziekenhuis vervoerd.

6 uur geleden
Boonman al 70 jaar lid van jubilerend mannenzangkoor PIUS X

OVEZANDE - Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X. 

7 uur geleden
Van gevangenschap in Turkije naar een nieuw leven in Goes

GOES - Twee jaar geleden arriveerde de Turkse vluchteling Kamil Özdemir in Nederland. Sinds tien maanden woont hij met zijn vrouw en drie kinderen in het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes. Samen bouwen ze stap voor stap aan een nieuw leven. Daarbij krijgen ze hulp van taalcoach Bert Braamse uit Nisse, die hen wegwijs maakt in de Nederlandse taal en cultuur.

9 uur geleden
Workshops over nieuw programma Groen in Goes

Goes - De gemeente Goes organiseert op maandagavond 22 september workshops over het nieuwe programma Groen. Met dit programma wil de gemeente de komende jaren duidelijke doelen stellen op het gebied van groenvoorziening in de stad en de dorpen. Het gaat onder meer om straatgroen, bomen, parken, plantsoenen en biodiversiteit.

10 uur geleden