Australische zomers duren maand langer dan vroeger
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - Het Australische klimaat is de afgelopen decennia zo drastisch veranderd, dat de zomers tegenwoordig een maand langer duren dan in de jaren 50. De winters zijn juist korter geworden: tegenwoordig zijn er 23 dagen met winterse temperaturen minder dan in de jaren 50, zo heeft de denktank Australia Institute berekend.
Hoewel een langere zomer veel mensen aangenaam in de oren zal klinken, zijn de hogere temperaturen voor Australië zeer problematisch. Met langere zomers is er meer kans op hitte en droogte. Daardoor neemt ook het risico op bosbranden toe.
Australië kampte de afgelopen maanden met uitzonderlijk hevige natuurbranden. Tegen de 12 miljoen hectare werd in de as gelegd, 33 mensen kwamen om het leven. Volgens schattingen van natuurbeschermers zijn een miljard inheemse dieren gedood en meer dan 2500 huizen vernietigd.
De onderzoekers wijzen erop dat extreme hitte ook gevaarlijk is voor kleine kinderen en ouderen. Door hoge temperaturen overlijden volgens hen meer mensen in Australië dan door alle andere natuurverschijnselen bij elkaar opgeteld.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
13 uur geleden