Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische wielrenner Welsford wint vierde etappe Renewi Tour

Australische wielrenner Welsford wint vierde etappe Renewi Tour

PEER (ANP) - Wielrenner Sam Welsford heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De 27-jarige Australiër van de Nederlandse ploeg DSM-Firmenich was na bijna 180 kilometer over Belgisch grondgebied tussen Beringen en Peer de snelste in de massasprint.

Welsford, die in de eerste etappe nog hard was gevallen, versloeg de Nederlander Olav Kooij (Jumbo-Visma) en Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) in de straten van Peer. Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla kwam als zesde over de streep. De Belg Tim Wellens van UAE Team Emirates behield de leiding in het algemeen klassement.

Met een vrijwel vlak parcours voor de boeg leek een massasprint onvermijdelijk. Het weerhield de Belgen Ludovic Robeet, Cériel Desal, Kamiel Bonneu en Aaron Van Poucke er niet van om op avontuur te gaan. De vier kregen al snel een paar minuten voorsprong, maar verder lieten de ploegen van de sprinters het niet komen.

Valpartijen

Mede door het werk van de ploegen van Philipsen, Tim Merlier (Soudal-Quick Step) en Kooij, de nummers 1, 2, en 3 van de eerste etappe, werden de vluchters in de eerste van vier lokale rondes gegrepen. Philipsen, winnaar van vier etappes en de groenepuntentrui in de Ronde van Frankrijk, zag even later door een val ploeggenoot Silvan Dillier uitvallen.

In de slotkilometers zorgden twee valpartijen voor nog meer slachtoffers, onder wie de Nederlander Ide Schelling en Fred Wright. Klassementsleider Wellens zat achter de eerste val, maar kon alsnog weer aansluiten bij het peloton.

De vierde etappe begon met een minuut stilte voor de vrijdag overleden wielrenner Tijl De Decker. De 22-jarige Belg van Lotto Dstny werd eerder deze week aangereden tijdens een training. De Renewi Tour eindigt zondag met een rit over ruim 187 kilometer van Riemst naar Bilzen.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

50 minuten geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

1 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

2 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

8 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

8 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

22 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

23 uur geleden