Australische wielrenner Welsford wint vierde etappe Renewi Tour
PEER (ANP) - Wielrenner Sam Welsford heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De 27-jarige Australiër van de Nederlandse ploeg DSM-Firmenich was na bijna 180 kilometer over Belgisch grondgebied tussen Beringen en Peer de snelste in de massasprint.
Welsford, die in de eerste etappe nog hard was gevallen, versloeg de Nederlander Olav Kooij (Jumbo-Visma) en Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) in de straten van Peer. Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla kwam als zesde over de streep. De Belg Tim Wellens van UAE Team Emirates behield de leiding in het algemeen klassement.
Met een vrijwel vlak parcours voor de boeg leek een massasprint onvermijdelijk. Het weerhield de Belgen Ludovic Robeet, Cériel Desal, Kamiel Bonneu en Aaron Van Poucke er niet van om op avontuur te gaan. De vier kregen al snel een paar minuten voorsprong, maar verder lieten de ploegen van de sprinters het niet komen.
Valpartijen
Mede door het werk van de ploegen van Philipsen, Tim Merlier (Soudal-Quick Step) en Kooij, de nummers 1, 2, en 3 van de eerste etappe, werden de vluchters in de eerste van vier lokale rondes gegrepen. Philipsen, winnaar van vier etappes en de groenepuntentrui in de Ronde van Frankrijk, zag even later door een val ploeggenoot Silvan Dillier uitvallen.
In de slotkilometers zorgden twee valpartijen voor nog meer slachtoffers, onder wie de Nederlander Ide Schelling en Fred Wright. Klassementsleider Wellens zat achter de eerste val, maar kon alsnog weer aansluiten bij het peloton.
De vierde etappe begon met een minuut stilte voor de vrijdag overleden wielrenner Tijl De Decker. De 22-jarige Belg van Lotto Dstny werd eerder deze week aangereden tijdens een training. De Renewi Tour eindigt zondag met een rit over ruim 187 kilometer van Riemst naar Bilzen.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
3 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
6 uur geledenLUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.
7 uur geleden