Australiërs spenderen recordbedrag voor feestdagen
SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Australiërs hebben voor deze feestdagen en in de aanloop naar kerst een recordbedrag in de winkels gespendeerd, ondanks de zorgen over de hoge inflatie. Volgens de Australische winkelbranchevereniging gaven consumenten in de periode van 1 november tot en met 24 december een bedrag van 74,5 miljard Australische dollar uit, omgerekend meer dan 47 miljard euro.
Dat is bijna 9 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Op tweede kerstdag werd nog eens voor omgerekend 783 miljoen euro uitgegeven, een stijging van meer dan 15 procent ten opzichte van een jaar eerder. Behalve door hogere consumentenbestedingen werden de omzetten ook gestuwd door de gestegen verkoopprijzen in winkels.
"Dit is zonder twijfel het grootste uitgavebedrag voor het feestdagenseizoen ooit, het is ongekend", aldus de topman van de Australian Retailers Association. "Het is opmerkelijk dat in deze economisch turbulente tijden winkeliers zulke goede zaken hebben gedaan."
De Australische centrale bank is bezig de rente te verhogen om zo de hoge inflatie aan te pakken. De Reserve Bank of Australia heeft meermaals aangegeven dat de consumentenbestedingen een belangrijke rol spelen bij het bepalen van de hoogte van de rente.
Meer uit Financieel
NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
47 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
4 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
6 uur geleden