Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro
MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - De Australiër Ben O'Connor heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een rit over Dolomietencols met een aankomst bergop in Madonna di Campiglio. O'Connor, die rijdt voor NTT, greep dinsdag nog net naast de ritzege toen hij de Sloveen Jan Tratnik in de laatste honderden meters niet kon volgen. Een dag later sloeg hij alsnog toe.
De Oostenrijker Hermann Pernsteiner bereikte als de tweede de finish. De Belg Thomas De Gendt werd derde. Op ruim vijf minuten kwamen alle favorieten voor het klassement gezamenlijk over de finish. De verwachte strijd tussen rozetruidrager João Almeida en Wilco Kelderman was uitgebleven. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step behoudt zijn voorsprong van 17 seconden op zijn concurrent van Sunweb. Donderdag volgt opnieuw een zware bergrit met de beklimming van de Stelvio als hoogtepunt. De Giro eindigt zondag met een individuele tijdrit in Milaan.
Negentien renners gingen ervandoor richting eerste col van de dag: de Forcella Valbona van de eerste categorie. Pernsteiner was de beste geklasseerde renner op de vijftiende plaats met een achterstand van een kleine tien minuten op Almeida. Onder meer de Italiaan Diego Ulissi, de Belgen De Gendt en Harm Vanhoucke en de Rus Ilnoer Zakarin behoorden tot het gezelschap. De Portugees Ruben Guerreiro kwam als eerste boven, zoals hij dat ook op de tweede klim (Monte Bondone) deed. Hij aast op de bergtrui.
Richting slotklim reed de groep met Almeida en Kelderman op meer dan zeven minuten achterstand. Voor de dagwinst waren nog vijftien renners in beeld. Eenmaal op de klim was het De Gendt die het tempo opvoerde en zo de groep snel deed uitdunnen. Maar O'Connor bleek een dag nadat hij ook al mee was geweest in een lange ontsnapping de beste klimmersbenen te hebben. De 24-jarige Australiër kon zo alsnog zijn vierde zege als prof binnenhalen in een prestigieuze aankomstplaats waar spektakel echter uitbleef. "Ik was er al zo dichtbij gisteren. Daarom moest ik huilen toen ik vandaag alsnog als eerste de finish passeerde", vertelde O'Connor, die nog op zoek is naar een ploeg voor volgend jaar.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
37 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
18 uur geleden