Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro

Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro

MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - De Australiër Ben O'Connor heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een rit over Dolomietencols met een aankomst bergop in Madonna di Campiglio. O'Connor, die rijdt voor NTT, greep dinsdag nog net naast de ritzege toen hij de Sloveen Jan Tratnik in de laatste honderden meters niet kon volgen. Een dag later sloeg hij alsnog toe.

De Oostenrijker Hermann Pernsteiner bereikte als de tweede de finish. De Belg Thomas De Gendt werd derde. Op ruim vijf minuten kwamen alle favorieten voor het klassement gezamenlijk over de finish. De verwachte strijd tussen rozetruidrager João Almeida en Wilco Kelderman was uitgebleven. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step behoudt zijn voorsprong van 17 seconden op zijn concurrent van Sunweb. Donderdag volgt opnieuw een zware bergrit met de beklimming van de Stelvio als hoogtepunt. De Giro eindigt zondag met een individuele tijdrit in Milaan.

Negentien renners gingen ervandoor richting eerste col van de dag: de Forcella Valbona van de eerste categorie. Pernsteiner was de beste geklasseerde renner op de vijftiende plaats met een achterstand van een kleine tien minuten op Almeida. Onder meer de Italiaan Diego Ulissi, de Belgen De Gendt en Harm Vanhoucke en de Rus Ilnoer Zakarin behoorden tot het gezelschap. De Portugees Ruben Guerreiro kwam als eerste boven, zoals hij dat ook op de tweede klim (Monte Bondone) deed. Hij aast op de bergtrui.

Richting slotklim reed de groep met Almeida en Kelderman op meer dan zeven minuten achterstand. Voor de dagwinst waren nog vijftien renners in beeld. Eenmaal op de klim was het De Gendt die het tempo opvoerde en zo de groep snel deed uitdunnen. Maar O'Connor bleek een dag nadat hij ook al mee was geweest in een lange ontsnapping de beste klimmersbenen te hebben. De 24-jarige Australiër kon zo alsnog zijn vierde zege als prof binnenhalen in een prestigieuze aankomstplaats waar spektakel echter uitbleef. "Ik was er al zo dichtbij gisteren. Daarom moest ik huilen toen ik vandaag alsnog als eerste de finish passeerde", vertelde O'Connor, die nog op zoek is naar een ploeg voor volgend jaar.

Meer uit Sport

Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

1 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

2 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

15 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

15 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

16 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

18 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

18 uur geleden