Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro

Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro

MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - De Australiër Ben O'Connor heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een rit over Dolomietencols met een aankomst bergop in Madonna di Campiglio. O'Connor, die rijdt voor NTT, greep dinsdag nog net naast de ritzege toen hij de Sloveen Jan Tratnik in de laatste honderden meters niet kon volgen. Een dag later sloeg hij alsnog toe.

De Oostenrijker Hermann Pernsteiner bereikte als de tweede de finish. De Belg Thomas De Gendt werd derde. Op ruim vijf minuten kwamen alle favorieten voor het klassement gezamenlijk over de finish. De verwachte strijd tussen rozetruidrager João Almeida en Wilco Kelderman was uitgebleven. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step behoudt zijn voorsprong van 17 seconden op zijn concurrent van Sunweb. Donderdag volgt opnieuw een zware bergrit met de beklimming van de Stelvio als hoogtepunt. De Giro eindigt zondag met een individuele tijdrit in Milaan.

Negentien renners gingen ervandoor richting eerste col van de dag: de Forcella Valbona van de eerste categorie. Pernsteiner was de beste geklasseerde renner op de vijftiende plaats met een achterstand van een kleine tien minuten op Almeida. Onder meer de Italiaan Diego Ulissi, de Belgen De Gendt en Harm Vanhoucke en de Rus Ilnoer Zakarin behoorden tot het gezelschap. De Portugees Ruben Guerreiro kwam als eerste boven, zoals hij dat ook op de tweede klim (Monte Bondone) deed. Hij aast op de bergtrui.

Richting slotklim reed de groep met Almeida en Kelderman op meer dan zeven minuten achterstand. Voor de dagwinst waren nog vijftien renners in beeld. Eenmaal op de klim was het De Gendt die het tempo opvoerde en zo de groep snel deed uitdunnen. Maar O'Connor bleek een dag nadat hij ook al mee was geweest in een lange ontsnapping de beste klimmersbenen te hebben. De 24-jarige Australiër kon zo alsnog zijn vierde zege als prof binnenhalen in een prestigieuze aankomstplaats waar spektakel echter uitbleef. "Ik was er al zo dichtbij gisteren. Daarom moest ik huilen toen ik vandaag alsnog als eerste de finish passeerde", vertelde O'Connor, die nog op zoek is naar een ploeg voor volgend jaar.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

4 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

4 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

7 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

8 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

10 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden