Australiër O'Connor wint rit, Almeida blijft leider in Giro
MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - De Australiër Ben O'Connor heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een rit over Dolomietencols met een aankomst bergop in Madonna di Campiglio. O'Connor, die rijdt voor NTT, greep dinsdag nog net naast de ritzege toen hij de Sloveen Jan Tratnik in de laatste honderden meters niet kon volgen. Een dag later sloeg hij alsnog toe.
De Oostenrijker Hermann Pernsteiner bereikte als de tweede de finish. De Belg Thomas De Gendt werd derde. Op ruim vijf minuten kwamen alle favorieten voor het klassement gezamenlijk over de finish. De verwachte strijd tussen rozetruidrager João Almeida en Wilco Kelderman was uitgebleven. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step behoudt zijn voorsprong van 17 seconden op zijn concurrent van Sunweb. Donderdag volgt opnieuw een zware bergrit met de beklimming van de Stelvio als hoogtepunt. De Giro eindigt zondag met een individuele tijdrit in Milaan.
Negentien renners gingen ervandoor richting eerste col van de dag: de Forcella Valbona van de eerste categorie. Pernsteiner was de beste geklasseerde renner op de vijftiende plaats met een achterstand van een kleine tien minuten op Almeida. Onder meer de Italiaan Diego Ulissi, de Belgen De Gendt en Harm Vanhoucke en de Rus Ilnoer Zakarin behoorden tot het gezelschap. De Portugees Ruben Guerreiro kwam als eerste boven, zoals hij dat ook op de tweede klim (Monte Bondone) deed. Hij aast op de bergtrui.
Richting slotklim reed de groep met Almeida en Kelderman op meer dan zeven minuten achterstand. Voor de dagwinst waren nog vijftien renners in beeld. Eenmaal op de klim was het De Gendt die het tempo opvoerde en zo de groep snel deed uitdunnen. Maar O'Connor bleek een dag nadat hij ook al mee was geweest in een lange ontsnapping de beste klimmersbenen te hebben. De 24-jarige Australiër kon zo alsnog zijn vierde zege als prof binnenhalen in een prestigieuze aankomstplaats waar spektakel echter uitbleef. "Ik was er al zo dichtbij gisteren. Daarom moest ik huilen toen ik vandaag alsnog als eerste de finish passeerde", vertelde O'Connor, die nog op zoek is naar een ploeg voor volgend jaar.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden