Australië wil nog steeds WK voetbal in 2034 organiseren
SYDNEY (ANP) - Australië heeft nog altijd interesse om in 2034 het WK voetbal te organiseren. Woensdag stelde Saudi-Arabië zich officieel kandidaat en de Asian Football Confederation (AFC) heeft zijn steun uitgesproken.
"Zoals eerder al gemeld onderzoekt Football Australia de mogelijkheid om een bid uit te brengen voor het WK voor clubs in 2029 of het WK van 2034", aldus directeur James Johnson van de Australische voetbalbond. "We hebben er vertrouwen in dat de voetbalfamilie van Azië en Oceanië, na het enorm succesvolle WK in Qatar én het WK voor vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland, opnieuw de kans krijgt om hun vermogen te laten zien om de wereld te verwelkomen en de beste spelers te ontvangen op FIFA-toernooien."
Saudi-Arabië lijkt een goede kans te maken. In mei zei voorzitter Salman bin Ebrahim Al-Khalifa van de Aziatische voetbalbond dat hij Saudi-Arabië als een geschikte kandidaat ziet om het WK van 2030 of 2034 te organiseren. "Ze zijn zeker in staat om van dat toernooi een succes te maken", vertelde de uit Bahrein afkomstige voorzitter in Libanon aan verslaggevers.
2030
De landen hebben tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.
Woensdag werd bekend dat het WK van 2030 in Marokko, Portugal en Spanje plaatsvindt. De eerste drie duels zijn, vanwege het 100-jarige bestaan van het WK, in Uruguay, Argentinië en Paraguay. In 2026 is het WK in de VS, Canada en Mexico.
Meer uit Voetbal
KUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.
50 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.
15 uur geleden