Australië verhoogt niveau terreurdreiging naar 'waarschijnlijk'
CANBERRA (ANP) - Australië heeft maandag het niveau van de nationale terreurdreiging verhoogd van 'mogelijk' naar 'waarschijnlijk'. Dat deed het land volgens premier Anthony Albanese om een toename van extremistische denkbeelden.
Door die groei in extreme opvattingen schatten de veiligheidsdiensten dat er een kans van meer dan 50 procent is dat er in de komende twaalf maanden een aanslag wordt gepland in het land. Bij die inschatting hoort het dreigingsniveau 'waarschijnlijk'.
Albanese liet weten dat er op het moment geen acute dreiging is. "Het advies dat we hebben gekregen is dat er meer Australiërs zijn die verschillende extreme ideologieën omarmen en het is onze verantwoordelijkheid om waakzaam te zijn", aldus de premier.
Australië verlaagde het niveau van de terreurdreiging in 2022 naar 'mogelijk'. De acht jaar daarvoor was dat ook 'waarschijnlijk'.
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
10 uur geleden