Australië verhoogt niveau terreurdreiging naar 'waarschijnlijk'
CANBERRA (ANP) - Australië heeft maandag het niveau van de nationale terreurdreiging verhoogd van 'mogelijk' naar 'waarschijnlijk'. Dat deed het land volgens premier Anthony Albanese om een toename van extremistische denkbeelden.
Door die groei in extreme opvattingen schatten de veiligheidsdiensten dat er een kans van meer dan 50 procent is dat er in de komende twaalf maanden een aanslag wordt gepland in het land. Bij die inschatting hoort het dreigingsniveau 'waarschijnlijk'.
Albanese liet weten dat er op het moment geen acute dreiging is. "Het advies dat we hebben gekregen is dat er meer Australiërs zijn die verschillende extreme ideologieën omarmen en het is onze verantwoordelijkheid om waakzaam te zijn", aldus de premier.
Australië verlaagde het niveau van de terreurdreiging in 2022 naar 'mogelijk'. De acht jaar daarvoor was dat ook 'waarschijnlijk'.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.
10 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een nieuwe heffing die volgend jaar gaat gelden.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
3 uur geleden