Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië opent grenzen voor Nieuw-Zeelanders

Australië opent grenzen voor Nieuw-Zeelanders

CANBERRA (ANP) - Australië opent deels zijn grenzen weer voor toeristen, te beginnen met Nieuw-Zeelanders. Die hoeven vanaf maandag niet meer in quarantaine als ze naar Australië reizen, mits ze wel zijn gevaccineerd en ze zich vooraf hebben laten testen.

De Australische minister Dan Tehan van Handel en Toerisme heeft dat zondag aangekondigd. "Het hervatten van quarantainevrij reizen van Nieuw-Zeeland naar Australië is een nieuwe, belangrijke mijlpaal op onze weg naar herstel", aldus Tehan in een verklaring. Eerder dit jaar was er al enkele maanden een reisbubbel ingesteld met Nieuw-Zeeland.

Ook mogen vanaf maandag Australiërs uit de deelstaten New South Wales en Victoria en de hoofdstad Canberra internationaal reizen, zonder in quarantaine te moeten bij terugkeer. Op die plekken in Australië ligt de vaccinatiegraad van de bevolking boven de 16 jaar boven de 80 procent, waardoor de inwoners meer vrijheden krijgen.

Australië sloot zijn grenzen aan het begin van de coronapandemie in maart 2020. Mensen die toestemming kregen om vanuit het buitenland terug te keren naar Australië moesten tot nog toe op eigen kosten 14 dagen in quarantaine in een hotel.

Meer uit Buitenland

Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

2 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

2 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

5 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

5 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

7 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

10 uur geleden