Australië opent grenzen voor Nieuw-Zeelanders
CANBERRA (ANP) - Australië opent deels zijn grenzen weer voor toeristen, te beginnen met Nieuw-Zeelanders. Die hoeven vanaf maandag niet meer in quarantaine als ze naar Australië reizen, mits ze wel zijn gevaccineerd en ze zich vooraf hebben laten testen.
De Australische minister Dan Tehan van Handel en Toerisme heeft dat zondag aangekondigd. "Het hervatten van quarantainevrij reizen van Nieuw-Zeeland naar Australië is een nieuwe, belangrijke mijlpaal op onze weg naar herstel", aldus Tehan in een verklaring. Eerder dit jaar was er al enkele maanden een reisbubbel ingesteld met Nieuw-Zeeland.
Ook mogen vanaf maandag Australiërs uit de deelstaten New South Wales en Victoria en de hoofdstad Canberra internationaal reizen, zonder in quarantaine te moeten bij terugkeer. Op die plekken in Australië ligt de vaccinatiegraad van de bevolking boven de 16 jaar boven de 80 procent, waardoor de inwoners meer vrijheden krijgen.
Australië sloot zijn grenzen aan het begin van de coronapandemie in maart 2020. Mensen die toestemming kregen om vanuit het buitenland terug te keren naar Australië moesten tot nog toe op eigen kosten 14 dagen in quarantaine in een hotel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
29 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
32 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
50 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".
3 uur geleden