Australië kampt na de bosbranden met overstromingen en cycloon
MELBOURNE (ANP/RTR) - Delen van de oostelijke staten van Australië kampen met overstromingen door zware regenval. Het verkeer is op een aantal plekken ontregeld. Naar verwachting komt in het weekend aan de westkust een tropische cycloon aan land. De extreme weersomstandigheden komen na een lange periode waarin het land werd geteisterd door verwoestende bosbranden.
De Australische autoriteiten verwachten dat de hevige regenval nog dagen aanhoudt. Ze waarschuwen de bevolking voor zware onweersbuien in de staten Queensland en New South Wales. Aan de westkust dreigt de cycloon Damien zich te ontwikkelen tot een orkaan van de op een na zwaarste categorie, met windstoten tot 279 kilometer per uur.
Het natte weer heeft geholpen om de bosbranden van afgelopen maanden te doven. Sinds september verwoestten de branden meer dan 11,7 miljoen hectare land en kwamen 33 mensen om het leven. Ook zijn naar schatting 1 miljard inheemse dieren gedood en meer dan 2500 huizen vernietigd. Autoriteiten waarschuwden echter dat de dreiging nog niet helemaal voorbij is. Ongeveer zestig vuren branden nog steeds in New South Wales en Victoria, de meest dichtbevolkte staten van het land.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
18 minuten geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
40 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
58 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
2 uur geleden