Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië kampt na de bosbranden met overstromingen en cycloon

Australië kampt na de bosbranden met overstromingen en cycloon

MELBOURNE (ANP/RTR) - Delen van de oostelijke staten van Australië kampen met overstromingen door zware regenval. Het verkeer is op een aantal plekken ontregeld. Naar verwachting komt in het weekend aan de westkust een tropische cycloon aan land. De extreme weersomstandigheden komen na een lange periode waarin het land werd geteisterd door verwoestende bosbranden.

De Australische autoriteiten verwachten dat de hevige regenval nog dagen aanhoudt. Ze waarschuwen de bevolking voor zware onweersbuien in de staten Queensland en New South Wales. Aan de westkust dreigt de cycloon Damien zich te ontwikkelen tot een orkaan van de op een na zwaarste categorie, met windstoten tot 279 kilometer per uur.

Het natte weer heeft geholpen om de bosbranden van afgelopen maanden te doven. Sinds september verwoestten de branden meer dan 11,7 miljoen hectare land en kwamen 33 mensen om het leven. Ook zijn naar schatting 1 miljard inheemse dieren gedood en meer dan 2500 huizen vernietigd. Autoriteiten waarschuwden echter dat de dreiging nog niet helemaal voorbij is. Ongeveer zestig vuren branden nog steeds in New South Wales en Victoria, de meest dichtbevolkte staten van het land.

Meer uit Buitenland

Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

39 minuten geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

1 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

4 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

18 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

19 uur geleden