Australië kampt na de bosbranden met overstromingen en cycloon
MELBOURNE (ANP/RTR) - Delen van de oostelijke staten van Australië kampen met overstromingen door zware regenval. Het verkeer is op een aantal plekken ontregeld. Naar verwachting komt in het weekend aan de westkust een tropische cycloon aan land. De extreme weersomstandigheden komen na een lange periode waarin het land werd geteisterd door verwoestende bosbranden.
De Australische autoriteiten verwachten dat de hevige regenval nog dagen aanhoudt. Ze waarschuwen de bevolking voor zware onweersbuien in de staten Queensland en New South Wales. Aan de westkust dreigt de cycloon Damien zich te ontwikkelen tot een orkaan van de op een na zwaarste categorie, met windstoten tot 279 kilometer per uur.
Het natte weer heeft geholpen om de bosbranden van afgelopen maanden te doven. Sinds september verwoestten de branden meer dan 11,7 miljoen hectare land en kwamen 33 mensen om het leven. Ook zijn naar schatting 1 miljard inheemse dieren gedood en meer dan 2500 huizen vernietigd. Autoriteiten waarschuwden echter dat de dreiging nog niet helemaal voorbij is. Ongeveer zestig vuren branden nog steeds in New South Wales en Victoria, de meest dichtbevolkte staten van het land.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
1 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
19 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
19 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
21 uur geleden