Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië en China voeren eerste handelsgesprekken sinds 2019

Australië en China voeren eerste handelsgesprekken sinds 2019

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De ministers van Handel van Australië en China hebben voor het eerst sinds 2019 gesprekken gevoerd over de handelsbetrekkingen tussen beide landen. De gesprekken vormen volgens de Australische regering een nieuwe belangrijke stap in de stabilisatie van de diplomatieke banden met China.

De Australische minister van Handel Don Farrell en zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao spraken maandag meer dan 90 minuten met elkaar tijdens een virtuele bijeenkomst. Beide partijen kwamen overeen om de gesprekken voort te zetten met als doel ervoor te zorgen dat de handel tussen de landen weer volledig wordt hervat. Tijdens de vergadering accepteerde Farrell ook een uitnodiging om in de nabije toekomst Beijing te bezoeken voor verdere besprekingen.

Farrell zei eerder al dat hij het gesprek met Wang zou gebruiken om de huidige sancties tegen de Australische export van producten als wijn, gerst en kreeften te bespreken. Tijdens het gesprek gaf Wang aan dat China bereid is de communicatie op het gebied van handel en economische zaken met Australië weer op te starten. De Chinese handelsminister noemde het gesprek verder een belangrijke stap om de economische en handelsbetrekkingen weer op de rails te krijgen.

Handelssancties

Beijing legde Australië in 2020 handelssancties op naar aanleiding van een oproep van de toenmalige premier Scott Morrison voor een internationaal onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. De betrekkingen tussen Canberra en Beijing zijn sinds de verkiezing van de centrumlinkse regering in Australië in mei vorig jaar echter gestaag verbeterd.

Afgelopen november ontmoette de Australische premier Anthony Albanese al de Chinese leider Xi Jinping tijdens de G20-top in Bali. Ook zijn er gesprekken geweest tussen de topfunctionarissen op het gebied van defensie en buitenlandse zaken. Daarnaast zouden Chinese bedrijven de invoer van steenkool uit Australië hebben hervat.

Meer uit Financieel

Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

52 minuten geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

3 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

3 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

5 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

7 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

8 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

9 uur geleden