Australië en China voeren eerste handelsgesprekken sinds 2019
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De ministers van Handel van Australië en China hebben voor het eerst sinds 2019 gesprekken gevoerd over de handelsbetrekkingen tussen beide landen. De gesprekken vormen volgens de Australische regering een nieuwe belangrijke stap in de stabilisatie van de diplomatieke banden met China.
De Australische minister van Handel Don Farrell en zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao spraken maandag meer dan 90 minuten met elkaar tijdens een virtuele bijeenkomst. Beide partijen kwamen overeen om de gesprekken voort te zetten met als doel ervoor te zorgen dat de handel tussen de landen weer volledig wordt hervat. Tijdens de vergadering accepteerde Farrell ook een uitnodiging om in de nabije toekomst Beijing te bezoeken voor verdere besprekingen.
Farrell zei eerder al dat hij het gesprek met Wang zou gebruiken om de huidige sancties tegen de Australische export van producten als wijn, gerst en kreeften te bespreken. Tijdens het gesprek gaf Wang aan dat China bereid is de communicatie op het gebied van handel en economische zaken met Australië weer op te starten. De Chinese handelsminister noemde het gesprek verder een belangrijke stap om de economische en handelsbetrekkingen weer op de rails te krijgen.
Handelssancties
Beijing legde Australië in 2020 handelssancties op naar aanleiding van een oproep van de toenmalige premier Scott Morrison voor een internationaal onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. De betrekkingen tussen Canberra en Beijing zijn sinds de verkiezing van de centrumlinkse regering in Australië in mei vorig jaar echter gestaag verbeterd.
Afgelopen november ontmoette de Australische premier Anthony Albanese al de Chinese leider Xi Jinping tijdens de G20-top in Bali. Ook zijn er gesprekken geweest tussen de topfunctionarissen op het gebied van defensie en buitenlandse zaken. Daarnaast zouden Chinese bedrijven de invoer van steenkool uit Australië hebben hervat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
11 uur geleden