Australian Open onderhandelt met autoriteiten over quarantaine
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australian Open zal in januari alleen plaatsvinden als de organisatie een akkoord bereikt met de lokale autoriteiten om tennissers te laten trainen terwijl zij in quarantaine zitten. Dat voorspelt directeur Craig Tiley van het grandslamtoernooi in Melbourne.
"Je kunt spelers niet vragen om twee weken in quarantaine te gaan en dan klaar te zijn voor een grand slam", aldus Tiley. In sommige staten is het toegestaan om sportteams te laten trainen terwijl ze in isolatie verblijven, en de toernooidirecteur gelooft dat zoiets essentieel is voor het doorgaan de Australian Open.
"We accepteren dat iedereen die van overzee komt twee weken in quarantaine moet. Waar we over onderhandelen, is dat we een quarantaine-omgeving opzetten waar ze kunnen trainen en zich kunnen verplaatsen tussen het hotel en de tennisbanen."
De grenzen tussen de Australische deelstaten zijn vanwege de Covid-19 pandemie gesloten, en reizigers die het land binnenkomen dienen veertien dagen in quarantaine te gaan in Melbourne.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
5 uur geleden