Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Audi verkocht flink meer auto's in 2023

Audi verkocht flink meer auto's in 2023

INGOLSTADT (ANP/DPA) - Automerk Audi heeft vorig jaar flink meer auto's aan de man gebracht. Het Duitse dochterbedrijf van Volkswagen liet vooral een goede verkoopgroei zien in Europa, de Verenigde Staten en China, zei verkoopdirecteur Hildegard Wortmann van het automerk uit het Beierse Ingolstadt.

Audi verkocht in 2023 1,9 miljoen voertuigen. Dat waren er 17 procent meer dan een jaar eerder. In Europa steeg de verkoop met 20 procent naar 748.000 auto's en in China nam de verkoop met 13 procent toe tot 729.000 auto's. In de VS behaalde Audi zijn beste verkoopjaar ooit. Daar werden 229.000 voertuigen verkocht, een stijging van 22 procent.

Vorig jaar verkocht Audi 178.000 volledig elektrische auto's. Dat zijn er 51 procent meer dan in 2022. Het aandeel volledig elektrische voertuigen in de totale verkopen bedroeg daarmee 9 procent. Concurrent BMW verkocht vorig jaar 376.000 volledig elektrische auto's, goed voor 15 procent van het totaal. Dat waren er 74 procent meer dan in 2022. In 2024 wil BMW ruim een half miljoen volledig elektrische auto's verkopen.

Volgens Audi-topman Gernot Döllner zorgt de sterke vraag voor een goede uitgangspositie voor een uitdagend 2024 met toegenomen concurrentie en wereldwijde economische onzekerheid. Het automerk wil daarbij het aanbod van elektrische auto's, voertuigen met verbrandingsmotoren en plug-inhybrides in 2024 en 2025 uitbreiden met veel nieuwe modellen.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

2 minuten geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

27 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

41 minuten geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

47 minuten geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

48 minuten geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

1 uur geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

2 uur geleden