Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Audi verkocht flink meer auto's in 2023

Audi verkocht flink meer auto's in 2023

INGOLSTADT (ANP/DPA) - Automerk Audi heeft vorig jaar flink meer auto's aan de man gebracht. Het Duitse dochterbedrijf van Volkswagen liet vooral een goede verkoopgroei zien in Europa, de Verenigde Staten en China, zei verkoopdirecteur Hildegard Wortmann van het automerk uit het Beierse Ingolstadt.

Audi verkocht in 2023 1,9 miljoen voertuigen. Dat waren er 17 procent meer dan een jaar eerder. In Europa steeg de verkoop met 20 procent naar 748.000 auto's en in China nam de verkoop met 13 procent toe tot 729.000 auto's. In de VS behaalde Audi zijn beste verkoopjaar ooit. Daar werden 229.000 voertuigen verkocht, een stijging van 22 procent.

Vorig jaar verkocht Audi 178.000 volledig elektrische auto's. Dat zijn er 51 procent meer dan in 2022. Het aandeel volledig elektrische voertuigen in de totale verkopen bedroeg daarmee 9 procent. Concurrent BMW verkocht vorig jaar 376.000 volledig elektrische auto's, goed voor 15 procent van het totaal. Dat waren er 74 procent meer dan in 2022. In 2024 wil BMW ruim een half miljoen volledig elektrische auto's verkopen.

Volgens Audi-topman Gernot Döllner zorgt de sterke vraag voor een goede uitgangspositie voor een uitdagend 2024 met toegenomen concurrentie en wereldwijde economische onzekerheid. Het automerk wil daarbij het aanbod van elektrische auto's, voertuigen met verbrandingsmotoren en plug-inhybrides in 2024 en 2025 uitbreiden met veel nieuwe modellen.

Meer uit Financieel

Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

1 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

11 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

12 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

14 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

15 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

16 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

18 uur geleden