Atlético profiteert van puntenverlies Sevilla en Getafe
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft optimaal geprofiteerd van puntenverlies bij concurrenten Sevilla en Getafe. De ploeg van coach Diego Simeone won in een leeg Wanda Metropolitano met 1-0 van Real Valladolid. Getafe kwam zaterdag niet verder dan 1-1 tegen Eibar. Sevilla speelde vrijdag 0-0 tegen koploper FC Barcelona.
Atlético komt op 52 punten, evenveel als Sevilla, maar op ruime achterstand van Barcelona en Real Madrid. Beide ploegen hebben een gat van vier punten naar Getafe. De eerste vier ploegen uit La Liga plaatsen zich voor de Champions League.
De fans van Atlético moesten lang wachten op een doelpunt. Het wilde maar niet lukken voor de aanvallers van de thuisploeg. Een treffer van Diego Costa werd in de tweede helft afgekeurd wegens buitenspel, doelman José Antonio Caro bracht redding op schoten van Thomas Partey.
Een fout van de keeper van Valladolid zorgde tien minuten voor tijd alsnog voor de zege van Atlético. De doelman stond bij een corner verkeerd waardoor invaller Vitolo met het hoofd kon scoren in een vrijwel leeg doel. Die voorsprong gaf Atlético niet meer weg.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
7 uur geleden