Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlético Mineiro na 50 jaar weer kampioen van Brazilië

Atlético Mineiro na 50 jaar weer kampioen van Brazilië

SALVADOR (ANP) - Atlético Mineiro heeft voor het eerst in vijftig jaar de landstitel veroverd in Brazilië. De voetbalclub uit Belo Horizonte stelde twee speelrondes voor het einde van de competitie het kampioenschap veilig met een overwinning bij Bahia: 2-3. Atlético Mineiro werd in 1971 voor het eerst kampioen.

De ploeg van trainer Cuca stond in de Arena Fonte Nova in Salvador na 66 minuten met 2-0 achter, maar trok de wedstrijd naar zich toe met drie doelpunten in een tijdsbestek van 5 minuten. Hulk (strafschop) en Keno (twee treffers) scoorden tussen de 73e en 77e minuut en bezorgden Atlético Mineiro daarmee de landstitel. De 35-jarige spits Hulk, die begin dit jaar naar Atlético Mineiro kwam, voert met achttien doelpunten de topscorerslijst in Brazilië aan.

Flamengo, de kampioen van de afgelopen twee jaar, eindigt als tweede in het Campeonato Brasileiro. Flamengo verloor zaterdag de finale van het toernooi om de Copa Libertadores tegen Palmeiras.

Duizenden supporters van Atlético Mineiro gingen in Belo Horizonte de straat op om de eerste landstitel in vijftig jaar te vieren. Ze kunnen volgende week gratis een tatoeage laten zetten om de historische gebeurtenis op hun lichaam te laten vereeuwigen. Een grote sponsor van de club betaalt de tattoos.

"Dit is een magisch jaar", zei trainer Cuca, onder wiens leiding Atlético Mineiro in 2013 al eens de Copa Libertadores won, de Zuid-Amerikaanse versie van de Champions League. "Ik kan me voorstellen dat de fans op ons liepen te schelden toen we met 2-0 achter stonden. Maar wat een resultaat, wat een gelukzalig gevoel!" De ploeg van de 58-jarige Cuca kan later deze maand ook nog de Braziliaanse beker winnen.

Meer uit Voetbal

Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

32 minuten geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

57 minuten geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

1 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

1 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

1 uur geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

1 uur geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

1 uur geleden