Atlético Mineiro na 50 jaar weer kampioen van Brazilië
SALVADOR (ANP) - Atlético Mineiro heeft voor het eerst in vijftig jaar de landstitel veroverd in Brazilië. De voetbalclub uit Belo Horizonte stelde twee speelrondes voor het einde van de competitie het kampioenschap veilig met een overwinning bij Bahia: 2-3. Atlético Mineiro werd in 1971 voor het eerst kampioen.
De ploeg van trainer Cuca stond in de Arena Fonte Nova in Salvador na 66 minuten met 2-0 achter, maar trok de wedstrijd naar zich toe met drie doelpunten in een tijdsbestek van 5 minuten. Hulk (strafschop) en Keno (twee treffers) scoorden tussen de 73e en 77e minuut en bezorgden Atlético Mineiro daarmee de landstitel. De 35-jarige spits Hulk, die begin dit jaar naar Atlético Mineiro kwam, voert met achttien doelpunten de topscorerslijst in Brazilië aan.
Flamengo, de kampioen van de afgelopen twee jaar, eindigt als tweede in het Campeonato Brasileiro. Flamengo verloor zaterdag de finale van het toernooi om de Copa Libertadores tegen Palmeiras.
Duizenden supporters van Atlético Mineiro gingen in Belo Horizonte de straat op om de eerste landstitel in vijftig jaar te vieren. Ze kunnen volgende week gratis een tatoeage laten zetten om de historische gebeurtenis op hun lichaam te laten vereeuwigen. Een grote sponsor van de club betaalt de tattoos.
"Dit is een magisch jaar", zei trainer Cuca, onder wiens leiding Atlético Mineiro in 2013 al eens de Copa Libertadores won, de Zuid-Amerikaanse versie van de Champions League. "Ik kan me voorstellen dat de fans op ons liepen te schelden toen we met 2-0 achter stonden. Maar wat een resultaat, wat een gelukzalig gevoel!" De ploeg van de 58-jarige Cuca kan later deze maand ook nog de Braziliaanse beker winnen.
Meer uit Voetbal
GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
45 minuten geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geleden