Atlético Madrid verslaat flets Barcelona in Spaanse kraker
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het FC Barcelona van trainer Ronald Koeman in de Spaanse voetbalcompetitie met 1-0 verslagen. Yannick Carrasco maakte het verschil door een inschattingsfout van doelman Marc-André ter Stegen af te straffen. Het betekende de eerste competitiezege ooit voor Atlético-trainer Diego Simeone op Barcelona.
De openingsfase van de kraker tussen de Spaanse grootmachten was met kansen voor beide ploegen opwindend. In blessuretijd van de eerste helft opende Carrasco de score namens de Madrilenen. Ter Stegen kwam ver uit zijn doel af, maar de Belg was hem te snel af. Van zo'n 30 meter schoof Carrasco de bal in het lege doel.
Kansen waren er wel degelijk voor de Catalanen, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meespeelde, maar Atlético-goalie Jan Oblak voorkwam dat Lionel Messi en Clément Lenglet gelijk maakten.
Blessure Piqué
Na een uur verving oud-Ajacied Sergiño Dest de geblesseerd uitgevallen Gerard Piqué, die met een ogenschijnlijk zware blessure het veld verliet.
Barcelona leed de derde nederlaag in La Liga en staat met 11 punten tiende. Atlético Madrid heeft 20 punten, evenveel als koploper Real Sociedad. De ploeg van Simeone heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
9 uur geleden