Atlético Madrid verslaat flets Barcelona in Spaanse kraker
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het FC Barcelona van trainer Ronald Koeman in de Spaanse voetbalcompetitie met 1-0 verslagen. Yannick Carrasco maakte het verschil door een inschattingsfout van doelman Marc-André ter Stegen af te straffen. Het betekende de eerste competitiezege ooit voor Atlético-trainer Diego Simeone op Barcelona.
De openingsfase van de kraker tussen de Spaanse grootmachten was met kansen voor beide ploegen opwindend. In blessuretijd van de eerste helft opende Carrasco de score namens de Madrilenen. Ter Stegen kwam ver uit zijn doel af, maar de Belg was hem te snel af. Van zo'n 30 meter schoof Carrasco de bal in het lege doel.
Kansen waren er wel degelijk voor de Catalanen, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meespeelde, maar Atlético-goalie Jan Oblak voorkwam dat Lionel Messi en Clément Lenglet gelijk maakten.
Blessure Piqué
Na een uur verving oud-Ajacied Sergiño Dest de geblesseerd uitgevallen Gerard Piqué, die met een ogenschijnlijk zware blessure het veld verliet.
Barcelona leed de derde nederlaag in La Liga en staat met 11 punten tiende. Atlético Madrid heeft 20 punten, evenveel als koploper Real Sociedad. De ploeg van Simeone heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
8 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
9 uur geleden