
Atlético Madrid verslaat flets Barcelona in Spaanse kraker
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het FC Barcelona van trainer Ronald Koeman in de Spaanse voetbalcompetitie met 1-0 verslagen. Yannick Carrasco maakte het verschil door een inschattingsfout van doelman Marc-André ter Stegen af te straffen. Het betekende de eerste competitiezege ooit voor Atlético-trainer Diego Simeone op Barcelona.
De openingsfase van de kraker tussen de Spaanse grootmachten was met kansen voor beide ploegen opwindend. In blessuretijd van de eerste helft opende Carrasco de score namens de Madrilenen. Ter Stegen kwam ver uit zijn doel af, maar de Belg was hem te snel af. Van zo'n 30 meter schoof Carrasco de bal in het lege doel.
Kansen waren er wel degelijk voor de Catalanen, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meespeelde, maar Atlético-goalie Jan Oblak voorkwam dat Lionel Messi en Clément Lenglet gelijk maakten.
Blessure Piqué
Na een uur verving oud-Ajacied Sergiño Dest de geblesseerd uitgevallen Gerard Piqué, die met een ogenschijnlijk zware blessure het veld verliet.
Barcelona leed de derde nederlaag in La Liga en staat met 11 punten tiende. Atlético Madrid heeft 20 punten, evenveel als koploper Real Sociedad. De ploeg van Simeone heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Tygo Land voor de rest van het seizoen aangetrokken. De club huurt de 19-jarige middenvelder van PSV.
26 minuten geledenGRIMSBY (ANP/RTR) - Coach Rúben Amorim heeft zich verontschuldigd bij de supporters van Manchester United na de uitschakeling in de League Cup tegen Grimsby Town, dat in Engeland uitkomt in de League Two, het vierde niveau. United verloor in de strafschoppenserie met 12-11.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten naar de finale van de Leagues Cup geleid. De Argentijnse vedette zorgde voor de gelijkmaker en het tweede doelpunt in de 3-1-zege op Orlando City.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - België doet dit seizoen met twee clubs mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Naast landskampioen Union verzekerde ook Club Brugge zich van een startbewijs. Het elftal van trainer Nicky Hayen liet in de play-offs Rangers FC met 6-0 kansloos. Club Brugge had het eerste duel al met 3-1 gewonnen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Het hoger beroep van de uitspraak in kort geding tussen Vitesse en de KNVB kan via een livestream worden gevolgd. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bekendgemaakt. Het beroep dient maandag in het Arnhemse Paleis van Justitie om 14.00 uur. Het is nog niet duidelijk wanneer er uitspraak wordt gedaan. Dat wordt tijdens de zitting bekend.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax krijgt een startpremie van circa 37 miljoen euro voor deelname aan de Champions League. Dat is 0,5 miljoen euro meer dan landskampioen PSV. Het totale prijzengeld in de Champions League bedraagt komend seizoen 2,4 miljard euro.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans gaat ervan uit dat Souffian El Karouani gewoon meedoet met FC Utrecht tegen Zrinjski Mostar. De linksback van FC Utrecht zou in de belangstelling staan van Spartak Moskou. "De opstelling van FC Utrecht is al bekend en El Karouani staat erbij", aldus Jans tijdens de persconferentie voor het duel.
19 uur geleden