Atleten Gidey en Cheptegei verbeteren wereldrecords in Valencia
VALENCIA (ANP) - De atleten Letesenbet Gidey (Ethiopië) en Joshua Cheptegei (Oeganda) zijn in Valencia geslaagd in hun recordpogingen. Gidey verbeterde het wereldrecord op de 5000 meter, Cheptegei liep een mondiale toptijd op de 10.000 meter.
De 22-jarige Afrikaanse hardloopster finishte op de 5000 meter in een tijd van 14 minuten en 6,62 seconden. Daarmee was ze bijna 5 seconden sneller dan de oude recordtijd die haar landgenote Tirunesh Dibaba in 2008 in Oslo liep.
Cheptegei liep op de 10.000 meter een tijd van 26.11,00 minuten. De 24-jarige atleet verbeterde het voormalige wereldrecord van Kenenisa Bekele eveneens ruim. Die liep in 2005 in Brussel een tijd van 26.17,53
Gidey en Cheptegei liepen hun wereldrecords tijdens speciale recordwedstrijden.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
23 minuten geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
1 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
8 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
17 uur geleden