Atlete Bol overtuigend naar halve finales 400 meter horden
TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft bij haar eerste optreden op de Olympische Spelen meteen indruk gemaakt. De 21-jarige Amersfoortse atlete won overtuigend haar serie op de 400 meter horden in 54,43 en plaatste zich voor de halve finales op maandag.
Bol heeft met grote passen de wereldtop bestormd. Ze verbeterde dit seizoen rond de tien keer het Nederlands record op de 400 meter en de 400 meter horden. Haar meest imposante prestatie is de recordtijd van 52,37 die ze begin juli op de 400 horden liep in de Diamond League van Stockholm.
Slechts één atlete was sneller dit seizoen. De Amerikaanse Sydney McLaughlin dook als eerste vrouw ooit onder de 52 seconden en scherpte het wereldrecord aan tot 51,90, maar Bol geldt vanwege haar tijd en positie op de wereldranglijst wel degelijk als een kandidate voor een medaille in Tokio.
Haar grote concurrente McLaughlin won ook haar heat, maar was met 54,65 iets langzamer dan Bol, die tot de achtste horde voluit ging en toen al zo ver op kop lag, dat ze het laatste stuk naar de finish rustig kon uitlopen.
Bol is in Tokio ook een belangrijke schakel in de estafetteploegen. Ze kan in Tokio worden ingezet als troef bij zowel de 4x400 meter als het nieuwe olympische onderdeel 4x400 meter gemengd. Het Nederlands team loopt zaterdagavond de finale van dit nieuwe olympische onderdeel.
De Amersfoortse brak vorig jaar door op de 400 meter horden en won in de vorige coronazomer alle races waar ze aan de start kwam. Ook dit jaar is ze nog ongeslagen. Dit voorjaar zegevierde ze indoor op alle wedstrijden over 400 meter die ze liep en bekroonde die succesreeks met de Europese titel in Torun in 50,63.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
11 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
15 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden