Atlete Bol met 'langere passen' richting titels 400 meter horden
FLORENCE (ANP) - Atlete Femke Bol concentreert zich dit seizoen vooral op het maken van langere passen tussen de hekjes op de 400 meter horden. Het streven is de hele ronde af te werken met veertien passen tussen de horden. "Ik zal om die reden ook niet vaak de 400 meter vlak lopen deze zomer. Ik richt me op de horden en wil die veertien passen goed onder de knie krijgen", zei ze bij een persbijeenkomst in Florence, waar ze vrijdagavond start op de 400 meter horden in de Diamond League.
Afgelopen zaterdag liep ze in het Belgische Oordegem haar eerste race van dit jaar over 400 meter horden in 53,12, meteen de beste tijd van de wereld dit jaar. Ze was nog nooit zo snel in haar openingswedstrijd. "Het is een hele verandering. Ik moet niet alleen langere passen maken, maar ook bij elke horde wisselen van opzwaaibeen. In Oordegem deed ik de eerste zeven horden in veertien passen en dat was beter dan verwacht. Ik heb veel geleerd en ook meteen wat zelfvertrouwen opgedaan voor de race in Florence. Ik hoop het dan weer wat beter te doen", aldus Bol.
De 23-jarige Amersfoortse heeft een indrukwekkende staat van dienst opgebouwd in de Diamond League. Ze won de afgelopen twee jaar de finale van de 400 meter horden en is al dertien races ongeslagen. De drievoudig Europees kampioene komt zondag ook in actie bij de FBK Games in Hengelo. Dan loopt ze de 400 meter vlak, het onderdeel waarop ze in februari het 41 jaar wereldrecord indoor verbeterde met een tijd van 49,26 seconden. Hoofddoel in het zomerseizoen is het behalen van goud op de 400 meter horden bij de WK in Boedapest.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
53 minuten geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
22 uur geleden