Atleet Smidt naar halve finales 400 meter horden
TOKIO (ANP) - De eerste Nederlandse atleet die in actie is gekomen op het olympisch atletiektoernooi, heeft het naar behoren gedaan. Nick Smidt eindigde in zijn serie op de 400 meter horden als vierde en dat betekende een rechtstreekse doorgang naar de halve finales.
Zijn tijd van 49,55 lag iets boven zijn persoonlijke record van 49,28. De 24-jarige atleet uit Assen zette van alle deelnemers in het Olympisch Stadion de 22e tijd neer.
Smidt liep dit seizoen meer dan tien keer een wedstrijd over 400 horden. Het lukte hem niet de olympische limiet van 48,90 te slechten, maar vergaarde wel genoeg punten om zodanig te stijgen op de wereldranglijst, dat hij zich alsnog kwalificeerde voor Tokio. Hij is drievoudig Nederlands kampioen.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
7 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
13 uur geleden