Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleet Nageeye smacht naar 'knallen' in een marathon

Atleet Nageeye smacht naar 'knallen' in een marathon

NIJMEGEN (ANP) - Het begint steeds meer te kriebelen bij Abdi Nageeye. Wat wil hij graag weer eens 'knallen' in een marathon. Door blessures en corona is het inmiddels bijna een jaar geleden dat hij een race over 42,195 kilometer volbracht.

Drie keer zette hij dit jaar zijn zinnen op een marathon, drie keer ging het niet door. "Ik zou eerst in maart in Japan de marathon van Lake Biwa lopen, maar was er na een blessure nog niet klaar voor. Ik richtte me toen op de marathon van Rotterdam in april, maar die ging vanwege de uitbraak van het coronavirus niet door."

Op dat moment was ook al besloten de Olympische Spelen in Tokio uit te stellen en ging de focus bij de Nederlands recordhouder op de marathon (2.06.17) van Amsterdam. Lang leek die stadsmarathon wel door te gaan, maar uiteindelijk ging er toch een streep doorheen.

"Dat was wel even een klap. Het is vooral mentaal ook lastig. Je werkt toe naar een marathon en dan hoor je enkele weken van tevoren dat het niet doorgaat. Ik moet dan in mijn hoofd ook weer dat proberen te verwerken. Soms helpt het dat ik een wedstrijd 'fake' zeg maar. Dan doe ik maar net of ik een wedstrijd heb gelopen en weer toe ben aan een rustperiode", vertelt Nageeye, die heel even in Nederland was om NN Running Day te promoten, een individueel hardloopevent dat plaatsvindt op 11 oktober.

Appartementje op 2400 meter hoogte

Kenia is al sinds oktober vorig jaar zijn standplaats. Nageeye verblijft er op 2400 meter hoogte in een trainingskamp in Eldoret. Hij heeft daar een eigen appartementje, vlakbij Eliud Kipchoge, de wereldrecordhouder op de marathon. "Alleen in de maand april was het lastig met een totale lockdown. Toen konden we helemaal niks doen, maar verder heb ik het daar heel fijn en goed kunnen trainen."

Vooralsnog is het bij trainen gebleven en heeft hij ook geen wedstrijd op het oog. "Ik heb overwogen na het afgelasten van Amsterdam me nog op de marathon van Londen te richten (4 oktober). Maar Eliud Kipchoge en Kenenisa Bekele hebben daar hun duel. Het is lastig om er nog tussen te komen en mijn wedstrijdopbouw is er ook niet op afgestemd. Ik hoop wel dat ik volgend voorjaar weer een marathon kan lopen, want ik wil absoluut weer een keer knallen."

Nageeye kijkt nu uit naar NN Running Day. Voor alle hardlopende Nederlanders, en in het bijzonder de duizenden die zich voor een afgelaste wedstrijd hadden ingeschreven, is een speciale 'belevingsapp' ontwikkeld waarmee ze in de sfeer van een 'echte' wedstrijd hun zelfgekozen afstand kunnen lopen. "Ik loop in Kenia, maar doe net alsof ik in Rotterdam loop", zegt Nageeye. "Ik wil Lee Towers wel horen zingen bij de start. Nee, ik ga geen wedstrijd simuleren en hou het denk ik bij een kwart marathon. Het is vooral leuk om te weten dat je met veel mensen samen iets onderneemt, ook al is het op afstand. Het gaat om een sfeer creëren. lekker lopen en elkaar motiveren."

Meer uit Sport

Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

5 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

7 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

7 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

7 uur geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

7 uur geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

9 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

9 uur geleden