Atleet Nageeye loopt bij elite in marathon van Valencia
DEN HAAG (ANP) - Atleet Abdi Nageeye loopt alsnog dit jaar een marathon. De Nederlands recordhouder (2.06.17) heeft zich aangemeld voor de marathon van Valencia op 6 december. De race is alleen bestemd voor een beperkt aantal elitelopers.
De 31-jarige Nageeye liep vorig jaar oktober in Amsterdam voor het laatst een marathon. De geboren Somaliër legde toen de 42,195 kilometer af in 2.07.39. Hij moest daarna door hamstringklachten een tijdje rustig aandoen, waardoor hij afzag van deelname aan de marathon van Lake Biwa in Japan. Door de uitbraak van het coronavirus gingen ook de marathon van Rotterdam, de olympische marathon in Tokio en de marathon van Amsterdam niet door.
"Ik heb zin om weer eens te knallen in een marathon", liet hij onlangs nog weten aan het ANP. Valencia dient zich nu aan als eerste geschikte mogelijkheid voor hem. "Na een jaar 'marathondroogte' ben ik blij te kunnen melden dat ik in Valencia de marathon loop", twitterde Nageeye.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden