Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleet Foppen loopt Nederlands record op 'geheime' 5 kilometer

Atleet Foppen loopt Nederlands record op 'geheime' 5 kilometer

NIJMEGEN (ANP) - Atleet Mike Foppen heeft in een 'geheime' wegloop in het Nijmeegse Goffertpark het Nederlands record op de 5 kilometer aangescherpt tot 13.31 minuten. Hij verbeterde de 13.46 van Kamiel Maase uit 1997. Noah Schutte noteerde 13.35 in de wedstrijd, die met opzet tot vlak voor de start op zondagochtend werd stilgehouden om te voorkomen dat er veel publiek op zou afkomen.

Foppen eindigde als tweede in de race, achter de Spanjaard Ouassim Oumaiz, die een Spaans record van 13.19 liep. Schutte passeerde als derde de meet, voor Benjamin de Haan (13.41). Maureen Koster won de race bij de vrouwen in 15.25, een dik persoonlijk record.

De 23-jarige Foppen heeft in coronatijd flinke progressie geboekt. Hij liep onlangs in een solorun al 13.41 en was toen ook al sneller dan het oude record van Maase, dat door een recente wijziging van de regels overigens al niet meer te boek stond als Nederlands record. "Er lag voor mij wel wat druk omdat het in Nijmegen is. Ik woon hier vijf minuten vandaan. Ik voelde druk om te presteren", vertelde Foppen aan de Gelderlander. "Het is supermooi dat het dan zo allemaal loopt. Ik was niet echt bezig met dit record, tot vorige week. Toen liepen we hier hetzelfde rondje en toen liep ik eronder. Toen dacht ik: het zou wel heel mooi zijn als ik zo’n Nederlands record officieel op mijn naam kan krijgen."

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

9 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

9 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

10 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

10 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

10 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

10 uur geleden