Atleet Farah laat 5000 meter in Tokio schieten
LONDEN (ANP/RTR) - Viervoudig olympisch kampioen Mo Farah zal zijn titel op de 5000 meter bij de Olympische Spelen volgend jaar in Tokio niet verdedigen. De 37-jarige Brit kiest ervoor om in Japan alleen op de 10.000 meter opnieuw voor goud te gaan. "Ik begin een beetje op leeftijd te raken en het lijkt me verstandig om me te gaan richten op één onderdeel", liet Farah weten. "We zullen dan zien wat ik kan doen."
Farah kan de eerste atleet worden die de 10.000 meter bij de Olympische Spelen drie keer wint. Bij Londen 2012 en Peking 2016 zegevierde hij zowel op de 5000 als op de 10.000 meter. "Ik ben absoluut nog gretig en gemotiveerd", verzekerde Farah. "En ik wil zeker nog meer. Dat zou historisch zijn. Ik moet gewoon blijven genieten. Het zal zwaar worden, maar het is mogelijk."
Farah keerde eerder deze maand succesvol terug op de baan na een absentie van drie jaar. Hij brak in Brussel het werelduurrecord. De erelijst van Farah telt ook drie wereldtitels op de 5000 en eveneens drie op de 10.000 meter.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
3 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
14 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
17 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
19 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
19 uur geleden