Atlas van Lucinda Riley bestverkochte boek van 2023 in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Atlas van Lucinda Riley en haar zoon Harry Whittaker is het bestverkochte boek van het afgelopen jaar in Nederland. Het laatste deel van de populaire Zeven Zussen-reeks werd 362.000 keer verkocht, heeft boekenkoepel Stichting CPNB donderdag bekendgemaakt.
De tweede plaats is voor Francine Oomen met Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel? waarvan 139.000 exemplaren werden verkocht. NS Publieksprijs-winnares Anya Niewierra staat op de derde plek met De Camino. Dat boek werd 113.000 keer verkocht.
Het hoogst genoteerde kinderboek is Het Pretpark van Rutger Vink en Thomas van Grinsven. Die titel staat op de zesde plaats. Het bestverkochte oorspronkelijk Nederlandstalige non-fictieboek is Ik beloof je dat ik honderd word van Peter R. de Vries en Royce de Vries, dat op de achtste plek staat. De overige boeken in de top 10 zijn Omringd door idioten van Thomas Erikson (4), Daar waar de rivierkreeften zingen van Delia Owens (5), Na die nacht van Karin Slaughter (7), Alter ego van Esther Verhoef (9) en Master Your Mindset van Michael Pilarczyk (10).
De boekenkoepel maakte donderdag ook bekend welke boeken het afgelopen jaar het meest werden uitgeleend in de bibliotheken. Bovenaan staat Anya Niewierra met De Camino, dat 47.000 keer werd uitgeleend. Daar waar de rivierkreeften zingen en Atlas volgen op de tweede en derde plaats.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
19 uur geleden