Atlas van Lucinda Riley bestverkochte boek van 2023 in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Atlas van Lucinda Riley en haar zoon Harry Whittaker is het bestverkochte boek van het afgelopen jaar in Nederland. Het laatste deel van de populaire Zeven Zussen-reeks werd 362.000 keer verkocht, heeft boekenkoepel Stichting CPNB donderdag bekendgemaakt.
De tweede plaats is voor Francine Oomen met Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel? waarvan 139.000 exemplaren werden verkocht. NS Publieksprijs-winnares Anya Niewierra staat op de derde plek met De Camino. Dat boek werd 113.000 keer verkocht.
Het hoogst genoteerde kinderboek is Het Pretpark van Rutger Vink en Thomas van Grinsven. Die titel staat op de zesde plaats. Het bestverkochte oorspronkelijk Nederlandstalige non-fictieboek is Ik beloof je dat ik honderd word van Peter R. de Vries en Royce de Vries, dat op de achtste plek staat. De overige boeken in de top 10 zijn Omringd door idioten van Thomas Erikson (4), Daar waar de rivierkreeften zingen van Delia Owens (5), Na die nacht van Karin Slaughter (7), Alter ego van Esther Verhoef (9) en Master Your Mindset van Michael Pilarczyk (10).
De boekenkoepel maakte donderdag ook bekend welke boeken het afgelopen jaar het meest werden uitgeleend in de bibliotheken. Bovenaan staat Anya Niewierra met De Camino, dat 47.000 keer werd uitgeleend. Daar waar de rivierkreeften zingen en Atlas volgen op de tweede en derde plaats.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
13 uur geleden