Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlas van Lucinda Riley bestverkochte boek van 2023 in Nederland

Atlas van Lucinda Riley bestverkochte boek van 2023 in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Atlas van Lucinda Riley en haar zoon Harry Whittaker is het bestverkochte boek van het afgelopen jaar in Nederland. Het laatste deel van de populaire Zeven Zussen-reeks werd 362.000 keer verkocht, heeft boekenkoepel Stichting CPNB donderdag bekendgemaakt.

De tweede plaats is voor Francine Oomen met Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel? waarvan 139.000 exemplaren werden verkocht. NS Publieksprijs-winnares Anya Niewierra staat op de derde plek met De Camino. Dat boek werd 113.000 keer verkocht.

Het hoogst genoteerde kinderboek is Het Pretpark van Rutger Vink en Thomas van Grinsven. Die titel staat op de zesde plaats. Het bestverkochte oorspronkelijk Nederlandstalige non-fictieboek is Ik beloof je dat ik honderd word van Peter R. de Vries en Royce de Vries, dat op de achtste plek staat. De overige boeken in de top 10 zijn Omringd door idioten van Thomas Erikson (4), Daar waar de rivierkreeften zingen van Delia Owens (5), Na die nacht van Karin Slaughter (7), Alter ego van Esther Verhoef (9) en Master Your Mindset van Michael Pilarczyk (10).

De boekenkoepel maakte donderdag ook bekend welke boeken het afgelopen jaar het meest werden uitgeleend in de bibliotheken. Bovenaan staat Anya Niewierra met De Camino, dat 47.000 keer werd uitgeleend. Daar waar de rivierkreeften zingen en Atlas volgen op de tweede en derde plaats.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

14 minuten geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

1 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

6 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

8 uur geleden