Atlas van Lucinda Riley bestverkochte boek van 2023 in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Atlas van Lucinda Riley en haar zoon Harry Whittaker is het bestverkochte boek van het afgelopen jaar in Nederland. Het laatste deel van de populaire Zeven Zussen-reeks werd 362.000 keer verkocht, heeft boekenkoepel Stichting CPNB donderdag bekendgemaakt.
De tweede plaats is voor Francine Oomen met Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel? waarvan 139.000 exemplaren werden verkocht. NS Publieksprijs-winnares Anya Niewierra staat op de derde plek met De Camino. Dat boek werd 113.000 keer verkocht.
Het hoogst genoteerde kinderboek is Het Pretpark van Rutger Vink en Thomas van Grinsven. Die titel staat op de zesde plaats. Het bestverkochte oorspronkelijk Nederlandstalige non-fictieboek is Ik beloof je dat ik honderd word van Peter R. de Vries en Royce de Vries, dat op de achtste plek staat. De overige boeken in de top 10 zijn Omringd door idioten van Thomas Erikson (4), Daar waar de rivierkreeften zingen van Delia Owens (5), Na die nacht van Karin Slaughter (7), Alter ego van Esther Verhoef (9) en Master Your Mindset van Michael Pilarczyk (10).
De boekenkoepel maakte donderdag ook bekend welke boeken het afgelopen jaar het meest werden uitgeleend in de bibliotheken. Bovenaan staat Anya Niewierra met De Camino, dat 47.000 keer werd uitgeleend. Daar waar de rivierkreeften zingen en Atlas volgen op de tweede en derde plaats.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
35 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
2 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet begrijpt dat het gevoel van onveiligheid onder de Joodse gemeenschap toeneemt, maar is van mening dat er momenteel al alles aan wordt gedaan om de gemeenschap in Nederland te beschermen. Dat zei demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten (VVD) na vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje over de aanslag afgelopen zondag op een joods feest in Australië.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zwart op wit staan welk land bereid is om troepen te sturen na het ingaan van een staakt-het-vuren met Rusland, zei hij tijdens een persconferentie dinsdag met demissionair premier Dick Schoof. Hij is alleen niet van plan om te vertellen wat die toezeggingen zijn voordat het bestand van kracht is.
6 uur geleden