Atalanta wint eenvoudig van Bologna na rood Schouten
BERGAMO (ANP) - Atalanta Bergamo heeft dankzij een ruime overwinning op Bologna de tweede plaats overgenomen van AC Milan. Op eigen veld werd het 5-0 tegen de nummer 12 van de Serie A, waar de Nederlander Jerdy Schouten een rode kaart kreeg in de 49e minuut wegens een grove overtreding. Het stond toen al 2-0.
Voor Atalanta, waar Hans Hateboer en Marten de Roon de hele wedstrijd speelden en Sam Lammers een kwartier voor tijd inviel, kwamen vijf verschillende spelers tot scoren. Achtereenvolgens Roeslan Malinovski, Luís Muriel (penalty), Remo Freuler, Duvan Zapata en Aleksej Mirantsjoek waren trefzeker.
Op 1 maart van vorig jaar won Atalanta voor het laatst met een marge van vijf goals. Sinds de aanstelling van trainer Gian Piero Gasperini in de zomer van 2016 heeft Atalanta al vijftien keer met een marge van ten minste vier doelpunten gewonnen. Geen andere club slaagde daar in. Internazionale en Lazio wonnen veertien keer met een marge van vier of meer goals.
Atalanta heeft nu 2 punten meer dan AC Milan, dat woensdag met 2-1 van Sassuolo verloor en maandag aantreedt tegen Lazio. Koploper Internazionale heeft 11 punten meer dan Atalanta.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
7 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
16 uur geleden