
Atalanta wint eenvoudig van Bologna na rood Schouten
BERGAMO (ANP) - Atalanta Bergamo heeft dankzij een ruime overwinning op Bologna de tweede plaats overgenomen van AC Milan. Op eigen veld werd het 5-0 tegen de nummer 12 van de Serie A, waar de Nederlander Jerdy Schouten een rode kaart kreeg in de 49e minuut wegens een grove overtreding. Het stond toen al 2-0.
Voor Atalanta, waar Hans Hateboer en Marten de Roon de hele wedstrijd speelden en Sam Lammers een kwartier voor tijd inviel, kwamen vijf verschillende spelers tot scoren. Achtereenvolgens Roeslan Malinovski, Luís Muriel (penalty), Remo Freuler, Duvan Zapata en Aleksej Mirantsjoek waren trefzeker.
Op 1 maart van vorig jaar won Atalanta voor het laatst met een marge van vijf goals. Sinds de aanstelling van trainer Gian Piero Gasperini in de zomer van 2016 heeft Atalanta al vijftien keer met een marge van ten minste vier doelpunten gewonnen. Geen andere club slaagde daar in. Internazionale en Lazio wonnen veertien keer met een marge van vier of meer goals.
Atalanta heeft nu 2 punten meer dan AC Milan, dat woensdag met 2-1 van Sassuolo verloor en maandag aantreedt tegen Lazio. Koploper Internazionale heeft 11 punten meer dan Atalanta.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
36 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
2 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
3 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
13 uur geleden