Atalanta verstevigt vierde plek in Serie A met ruime zege
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft bij de hervatting van de competitie in de Serie A een ruime overwinning behaald. De ploeg uit Bergamo versloeg op eigen veld het laag geklasseerde Spezia met 5-2.
Atalanta leidde bij de rust al met 3-1 dankzij treffers van Mario Pasalic (twee) en Duvan Zapata. Na de rust kwamen voor de thuisclub ook Luis Muriel en Roeslan Malinovski tot scoren. M'Bala Nzola maakte beide treffers namens de bezoekers.
Middenvelder Teun Koopmeiners van Atalanta had na amper 10 minuten al een gele kaart te pakken. De international werd na een uur gewisseld bij de thuisploeg. Clubgenoot Marten de Roon, die in de afgelopen periode eveneens actief was bij Oranje, speelde de gehele wedstrijd. Bij Spezia bleef doelman Jeroen Zoet op de bank.
Met 25 punten uit dertien duels verstevigde Atalanta de vierde plek op de ranglijst. De ploeg van trainer Gian Piero Gasperini speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Young Boys.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
4 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
20 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
21 uur geleden