Atalanta steviger op vierde plek in Serie A dankzij ruime zege
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft in de Serie A de eerste wedstrijd na de coronapauze overtuigend gewonnen. De ploeg van de basisspelers Hans Hateboer en Marten de Roon was op eigen veld met 4-1 te sterk voor middenmoter Sassuolo. Voor de thuisclub kwamen Berat Djimsiti, Duvan Zapata en Mehi Bourabia (eigen doel) in de eerste helft tot scoren. Na de rust trof de Colombiaan Zapata opnieuw doel. In de extra tijd scoorde Bourabia opnieuw, deze keer in het juiste doel.
Atalanta verstevigde met de ruime overwinning de vierde plaats, die in Italiƫ ook nog recht geeft op deelname aan de Champions League. Nummer 5 AS Roma staat nu op 6 punten. Hateboer en De Roon speelden de gehele wedstrijd bij Atalanta, dat met 74 treffers in deze competitie tot dusver verreweg over de meest productieve ploeg in de Serie A beschikt.
Atalanta heeft zich dit seizoen al geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
17 uur geleden