Atalanta na zege bij Genoa opnieuw Champions League in
GENUA (ANP) - Atalanta heeft zich voor het derde achtereenvolgende seizoen geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini versloeg Genoa (3-4) en is daardoor in de Serie A zeker van een plek bij de eerste vier.
Oranje-internationals Hans Hateboer en Marten de Roon deden de gehele wedstrijd mee bij Atalanta. Oud-PSV'er Sam Lammers viel in de 57e minuut in. Kevin Strootman bleef bij Genoa op de reservebank.
Atalanta leidde bij rust ruim: 0-3. Duvan Zapata, Ruslan Malinovski en Robin Gosens scoorden. Bij de treffer van Gosens kwam de assist op naam van Hateboer, met zijn hoofd.
Na rust maakte Atalanta het zichzelf nog onnodig moeilijk. Eldor Shomurodov bracht Genoa in de 48e minuut terug, waarna Mario Pasalic Atalanta snel op 1-4 zette. Halverwege de tweede helft benutte Goran Pandev een strafschop voor Genoa, waarna Shomurodov in de 84e minuut het met de 3-4 spannend liet worden.
Atalanta hield echter stand en neemt na 37 speelronden de tweede plaats in met 78 punten. AC Milan, Napoli, Juventus en Lazio strijden voor de laatste twee Italiaanse tickets voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
41 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
20 uur geleden