Atalanta na zege bij Genoa opnieuw Champions League in
GENUA (ANP) - Atalanta heeft zich voor het derde achtereenvolgende seizoen geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini versloeg Genoa (3-4) en is daardoor in de Serie A zeker van een plek bij de eerste vier.
Oranje-internationals Hans Hateboer en Marten de Roon deden de gehele wedstrijd mee bij Atalanta. Oud-PSV'er Sam Lammers viel in de 57e minuut in. Kevin Strootman bleef bij Genoa op de reservebank.
Atalanta leidde bij rust ruim: 0-3. Duvan Zapata, Ruslan Malinovski en Robin Gosens scoorden. Bij de treffer van Gosens kwam de assist op naam van Hateboer, met zijn hoofd.
Na rust maakte Atalanta het zichzelf nog onnodig moeilijk. Eldor Shomurodov bracht Genoa in de 48e minuut terug, waarna Mario Pasalic Atalanta snel op 1-4 zette. Halverwege de tweede helft benutte Goran Pandev een strafschop voor Genoa, waarna Shomurodov in de 84e minuut het met de 3-4 spannend liet worden.
Atalanta hield echter stand en neemt na 37 speelronden de tweede plaats in met 78 punten. AC Milan, Napoli, Juventus en Lazio strijden voor de laatste twee Italiaanse tickets voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geleden