Atalanta laat met gelijkspel (1-1) kans op tweede plaats liggen
ROME (ANP) - Atalanta is er in de Italiaanse voetbalcompetitie niet in geslaagd de tweede plaats van AC Milan over te nemen. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini verspeelde bij AS Roma een voorsprong: 1-1.
Atalanta had in Rome lange tijd de leiding. Aanvaller Ruslan Malinovski opende in de 26e minuut de score. Robin Gosens, oud-speler van Heracles Almelo, kreeg in de 69e minuut zijn tweede gele kaart en moest vertrekken. AS Roma profiteerde een kwartier voor tijd van die overtalsituatie. Bryan Cristante was trefzeker. Diep in blessuretijd kreeg ook Roma-speler Roger Ibañez een rode kaart.
Marten de Roon deed de gehele wedstrijd mee bij Atalanta, waar Hans Hateboer in de selectie ontbrak. Sam Lammers bleef op de bank zitten. Rick Karsdorp had een basisplaats bij AS Roma en speelde de wedstrijd uit.
Atalanta deelt nu de derde plaats met Juventus, dat woensdag met 3-1 van Parma won. Beide clubs hebben na 32 wedstrijden 65 punten. Nummer 2 AC Milan staat op 66 punten. Milan ging woensdag onderuit tegen Sassuolo (1-2).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
17 uur geleden