Atalanta huurt middenvelder Zaniolo van Galatasaray
BERGAMO (ANP/AFP) - De Italiaanse middenvelder Nicolò Zaniolo keert terug naar zijn vaderland. Atalanta, de club waar onder anderen de Nederlandse internationals Marten de Roon en Teun Koopmeiners voetballen, huurt Zaniolo van het Turkse Galatasaray met een optie tot koop. Dat bevestigde Atalanta op sociale media.
Zaniolo werd begin 2023 door Galatasaray overgenomen voor 50 miljoen euro van AS Roma. De Turkse club verhuurde de 25-jarige middenvelder het afgelopen seizoen aan het Engelse Aston Villa. Daar was de 19-voudig Italiaanse international goed voor drie doelpunten in 39 duels.
Zaniolo moest door een blessure afzeggen voor het EK. Het afgelopen seizoen kwam hij in opspraak voor mogelijke betrokkenheid bij een gokschandaal. Uiteindelijk kreeg hij geen sanctie opgelegd.
Het huren kost Atalanta 6,4 miljoen euro. Voor een bedrag van ruim 15 miljoen euro kan de club uit Bergamo Zaniolo na komend seizoen overnemen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
1 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
18 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
20 uur geleden