
Atalanta houdt ook in Madrid vast aan eigen filosofie
MADRID (ANP) - Atalanta zal ook in de return tegen Real Madrid in de achtste finales van de Champions League vasthouden aan de offensieve tactiek. "We zouden de bus in ons strafschopgebied kunnen parkeren en wachten op een counterkans, maar dat is tegen onze voetbalfilosofie. Dat gaan we dus niet doen. We willen ons op een waardige manier meten met één van de beste teams in de wereld. Dan weten we ook meteen waar we staan", blikte coach Gian Piero Gasperini vooruit op het duel dinsdagavond in Madrid.
Atalanta had ook voor de thuiswedstrijd tegen Real Madrid, op 24 februari (0-1), grote plannen in aanvallend opzicht. Door een snelle rode kaart voor Remo Freuler, die in de 17e minuut de doorgebroken Ferland Mendy vloerde, kon de club uit Bergamo de brandende ambities niet waarmaken. Met tien man bleef Atalanta niettemin goed overeind, maar de treffer van Mendy in de 86e minuut zorgde toch voor een mineurstemming in de Italiaanse kleedkamer.
Volgens Gasperini had die rode kaart ("zwaar bestraft") de wedstrijd voor zijn ploeg verpest. Hij hoopt daarom dat zijn spelers in Madrid alsnog kunnen laten zien waartoe ze in staat zijn. "Sinds we deze aanvallende speelwijze hanteren, hebben we diverse keren met grote cijfers verloren, ook in de Champions League. Maar we hebben nooit overwogen om onze tactiek aan te passen. We proberen juist te groeien in onze manier van spelen."
International Marten de Roon en aanvaller Sam Lammers behoren in Atalanta tot de selectie van Atalanta. Hans Hateboer is nog geblesseerd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.
10 uur geledenLYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.
14 uur geleden