Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atalanta houdt ook in Madrid vast aan eigen filosofie

Atalanta houdt ook in Madrid vast aan eigen filosofie

MADRID (ANP) - Atalanta zal ook in de return tegen Real Madrid in de achtste finales van de Champions League vasthouden aan de offensieve tactiek. "We zouden de bus in ons strafschopgebied kunnen parkeren en wachten op een counterkans, maar dat is tegen onze voetbalfilosofie. Dat gaan we dus niet doen. We willen ons op een waardige manier meten met één van de beste teams in de wereld. Dan weten we ook meteen waar we staan", blikte coach Gian Piero Gasperini vooruit op het duel dinsdagavond in Madrid.

Atalanta had ook voor de thuiswedstrijd tegen Real Madrid, op 24 februari (0-1), grote plannen in aanvallend opzicht. Door een snelle rode kaart voor Remo Freuler, die in de 17e minuut de doorgebroken Ferland Mendy vloerde, kon de club uit Bergamo de brandende ambities niet waarmaken. Met tien man bleef Atalanta niettemin goed overeind, maar de treffer van Mendy in de 86e minuut zorgde toch voor een mineurstemming in de Italiaanse kleedkamer.

Volgens Gasperini had die rode kaart ("zwaar bestraft") de wedstrijd voor zijn ploeg verpest. Hij hoopt daarom dat zijn spelers in Madrid alsnog kunnen laten zien waartoe ze in staat zijn. "Sinds we deze aanvallende speelwijze hanteren, hebben we diverse keren met grote cijfers verloren, ook in de Champions League. Maar we hebben nooit overwogen om onze tactiek aan te passen. We proberen juist te groeien in onze manier van spelen."

International Marten de Roon en aanvaller Sam Lammers behoren in Atalanta tot de selectie van Atalanta. Hans Hateboer is nog geblesseerd.

Meer uit Voetbal

Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

56 minuten geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

1 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

1 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

1 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

1 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

2 uur geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

2 uur geleden