Atalanta houdt ook in Madrid vast aan eigen filosofie
MADRID (ANP) - Atalanta zal ook in de return tegen Real Madrid in de achtste finales van de Champions League vasthouden aan de offensieve tactiek. "We zouden de bus in ons strafschopgebied kunnen parkeren en wachten op een counterkans, maar dat is tegen onze voetbalfilosofie. Dat gaan we dus niet doen. We willen ons op een waardige manier meten met één van de beste teams in de wereld. Dan weten we ook meteen waar we staan", blikte coach Gian Piero Gasperini vooruit op het duel dinsdagavond in Madrid.
Atalanta had ook voor de thuiswedstrijd tegen Real Madrid, op 24 februari (0-1), grote plannen in aanvallend opzicht. Door een snelle rode kaart voor Remo Freuler, die in de 17e minuut de doorgebroken Ferland Mendy vloerde, kon de club uit Bergamo de brandende ambities niet waarmaken. Met tien man bleef Atalanta niettemin goed overeind, maar de treffer van Mendy in de 86e minuut zorgde toch voor een mineurstemming in de Italiaanse kleedkamer.
Volgens Gasperini had die rode kaart ("zwaar bestraft") de wedstrijd voor zijn ploeg verpest. Hij hoopt daarom dat zijn spelers in Madrid alsnog kunnen laten zien waartoe ze in staat zijn. "Sinds we deze aanvallende speelwijze hanteren, hebben we diverse keren met grote cijfers verloren, ook in de Champions League. Maar we hebben nooit overwogen om onze tactiek aan te passen. We proberen juist te groeien in onze manier van spelen."
International Marten de Roon en aanvaller Sam Lammers behoren in Atalanta tot de selectie van Atalanta. Hans Hateboer is nog geblesseerd.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel voor de tweede keer werd stilgelegd om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
13 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden