Atalanta blijft op 0-0 steken bij nieuwkomer Spezia
LA SPEZIA (ANP) - Atalanta is er niet in geslaagd het gepromoveerde Spezia te verschalken (0-0). De ploeg van trainer Gian Piero Gasperini verzuimt daarmee naar de tweede plaats in de Italiaanse competitie te klimmen.
In de openingsfase voorkwam de lat dat Diego Farias de score opende voor Spezia. Het aluminium werd in de eerste helft ook namens Atalanta getroffen. Spits Duván Zapata, die in het Champions League-treffen met Ajax nog twee doelpunten maakte, schoot op de paal.
In de tweede helft dacht Robin Gosens de bezoekers op voorsprong te zetten, maar de VAR ontdekte buitenspel en keurde de treffer af. Ook met invaller Sam Lammers in de ploeg wist Atalanta geen doelpunt te forceren.
Hans Hateboer, vorige week nog in actie bij het Nederlands elftal, zat niet bij de selectie. Marten de Roon deed negentig minuten mee.
Eerder op zaterdag won Lazio bij hekkensluiter Crotone (0-2) dankzij goals van spits Ciro Immobile en Joaquin Correa. De Romeinen hebben net als Atalanta 14 punten, en staan zesde in de Serie A. Atalanta staat vijfde.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
15 uur geleden