Astronomische winter begint allesbehalve winters
Woensdag (21 december) om klokslag 22.48 uur begint de astronomische winter, maar van winterweer is geen sprake. Met regen, wind en vrij hoge temperaturen is het weerbeeld herfstachtig. Ook tijdens de kerstdagen is het vrij zacht.
‘Woensdag om 22.48 uur staat de zon loodrecht boven de Steenbokskeerkring. Bij ons staat dan de zon in de middag het laagst boven de horizon’, aldus weerbureau Weeronline. ‘Met ruim 7,5 uur licht beleven we woensdag de kortste dag van het jaar en vanaf volgende week gaan de dagen weer lengen. De eerste dagen merken we daar niet veel van, want in de ochtenden blijft het zelfs nog wat langer donker. Tijdens de laatste dagen van het jaar komt de zon pas om 8.48 uur op. Tijdens de middaguren blijft het alweer wat langer licht. Rond 13 december ging de zon het vroegst onder, al om 16.28 uur. Aan het eind van het jaar gaat de zon om 16.38 uur onder. De astronomische winter duurt tot 20 maart 2023 22.24 uur.’
Kerstweekeinde
In de aanloop naar kerst verwacht Weeronline ook geen winterweer. ‘Het blijft een komen en gaan van regengebieden met tussendoor slechts af en toe wat zon. Het blijft zeer zacht voor de tijd van het jaar, met temperaturen donderdag van 9 tot 12 graden. Vrijdag kan het in het zuiden zelfs 13 graden worden.’
In het lange kerstweekend blijft het waarschijnlijk zacht met temperaturen veelal tussen 8 en 12 graden. ‘Er is een kleine kans dat de temperaturen wat lager uitpakken, vooral op maandag tweede kerstdag. Het weerbeeld blijft wisselvallig met af en toe regen, maar ook droge perioden met soms zonneschijn.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden