Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Astronauten die maanden in ISS zaten willen wel weer naar ruimte

Astronauten die maanden in ISS zaten willen wel weer naar ruimte

HOUSTON (ANP/AFP) - De twee Amerikaanse astronauten die ruim negen maanden in het internationale ruimtestation (ISS) doorbrachten door problemen met de Boeing Starliner, zouden wel opnieuw naar de ruimte willen. In de eerste persconferentie sinds hun terugkeer op aarde, benadrukten Butch Wilmore en Suni Williams maandag dat zij niet "vastzaten" in de ruimte, zoals Elon Musk en Donald Trump beweerden.

Wilmore en Williams reageerden diplomatiek op vragen over hun lange verblijf in de ruimte. Trump verweet zijn voorganger Joe Biden de astronauten te hebben "achtergelaten" in het ISS, maar daar was volgens het tweetal geen sprake van. "We hebben veerkracht getoond en laten zien dat we in staat zijn om er het beste van te maken na een onverwachte wending", aldus Williams.

De astronauten houden vertrouwen in Boeing en zeggen opnieuw aan boord van een Starliner te stappen. "We gaan alle problemen oplossen en ervoor zorgen dat het werkt", aldus Wilmore.

Meer uit Buitenland

Britse man aangeklaagd voor moord op oud-politicus Widdecombe

LONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.

44 minuten geleden
Burnham benoemt ministers van nieuw Brits kabinet

LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft maandag de eerste ministers van zijn kabinet benoemd. De voormalige minister van Defensie John Healey wordt minister van Financiën en Ed Miliband wordt minister van Buitenlandse Zaken, maakte de regering bekend.

54 minuten geleden
Oud-schaakster Polgár ziet af van presidentschap Hongarije

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.

1 uur geleden
Trump: Netanyahu wordt niet opgepakt in de VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt op zijn Truth Social dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet zal worden opgepakt tijdens zijn verblijf in de Verenigde Staten. Hiermee verwijst hij naar uitspraken van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani. Die zei afgelopen weekend juist te kijken of het mogelijk is Netanyahu te arresteren.

1 uur geleden
Burnham belt op eerste dag als Britse premier met Trump

LONDEN (ANP/RTR) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.

1 uur geleden
NYT: regering VS vroeg data journalisten op na Air Force One-lek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft telefoongegevens opgeëist van verschillende journalisten van The New York Times en hun familieleden. Dat is volgens de krant om erachter te komen welke bronnen informatie hebben gelekt voor artikelen rond de veiligheid van de nieuwe Air Force One van president Donald Trump.

1 uur geleden
Frankrijk: ambassadepersoneel vastgehouden en mishandeld in Iran

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot zegt dat twee Franse ambassademedewerkers zondagavond in Iran zijn vastgehouden door de Iraanse veiligheidsdiensten. Een van hen zou daarbij fysiek zijn mishandeld. Barrot noemt het "een flagrante schending van hun diplomatieke immuniteit".

2 uur geleden