Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assistent Van der Weerden herenigd met trainer Cocu bij Vitesse

Assistent Van der Weerden herenigd met trainer Cocu bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Chris van der Weerden maakt per direct de overstap van ADO Den Haag naar Vitesse. De 49-jarige trainer wordt bij de Arnhemse Eredivisieclub assistent van de nieuwe hoofdcoach Phillip Cocu. Hij was assistent van trainer Dirk Kuijt bij ADO.

Van der Weerden tekent evenals Cocu een contract tot medio 2024. Hij neemt zaterdagavond meteen plaats op de bank bij Vitesse, dat om 21.00 uur aftrapt bij FC Twente.

De voormalig rechtsachter speelde zelf meer dan 350 officiële wedstrijden in het betaalde voetbal. Zijn carrière voerde hem van 1990 tot 2008 langs NEC, Vitesse, PSV, FC Twente, Germinal Beerschot en FC Eindhoven. Hij speelde in het seizoen 1994/1995 met Cocu samen bij Vitesse. Aan het einde van die jaargang maakten beide spelers de overstap naar PSV.

Goede bekende

Daar startte Van der Weerden uiteindelijk ook zijn trainerscarrière; eerst bij de jeugd, daarna als rechterhand van Cocu bij het eerste elftal. Later werkten de trainers ook nog samen bij Fenerbahçe en Derby County FC.

"Bij de aanstelling en presentatie van Phillip maakten we al kenbaar dat we nog op zoek waren naar een nieuwe assistent-trainer. Het was geen geheim dat het vizier daarbij gericht was op Chris", zegt technisch directeur Benjamin Schmedes van Vitesse. "We zijn zeer tevreden dat zijn komst nu is afgerond. Chris is niet alleen een goede bekende van Phillip, maar is met zijn expertise, kwaliteiten en persoonlijkheid ook complementair aan de rest van de technische staf."

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

1 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

5 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

19 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

19 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

19 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

23 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

1 dag geleden