Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assistent Van der Weerden herenigd met trainer Cocu bij Vitesse

Assistent Van der Weerden herenigd met trainer Cocu bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Chris van der Weerden maakt per direct de overstap van ADO Den Haag naar Vitesse. De 49-jarige trainer wordt bij de Arnhemse Eredivisieclub assistent van de nieuwe hoofdcoach Phillip Cocu. Hij was assistent van trainer Dirk Kuijt bij ADO.

Van der Weerden tekent evenals Cocu een contract tot medio 2024. Hij neemt zaterdagavond meteen plaats op de bank bij Vitesse, dat om 21.00 uur aftrapt bij FC Twente.

De voormalig rechtsachter speelde zelf meer dan 350 officiële wedstrijden in het betaalde voetbal. Zijn carrière voerde hem van 1990 tot 2008 langs NEC, Vitesse, PSV, FC Twente, Germinal Beerschot en FC Eindhoven. Hij speelde in het seizoen 1994/1995 met Cocu samen bij Vitesse. Aan het einde van die jaargang maakten beide spelers de overstap naar PSV.

Goede bekende

Daar startte Van der Weerden uiteindelijk ook zijn trainerscarrière; eerst bij de jeugd, daarna als rechterhand van Cocu bij het eerste elftal. Later werkten de trainers ook nog samen bij Fenerbahçe en Derby County FC.

"Bij de aanstelling en presentatie van Phillip maakten we al kenbaar dat we nog op zoek waren naar een nieuwe assistent-trainer. Het was geen geheim dat het vizier daarbij gericht was op Chris", zegt technisch directeur Benjamin Schmedes van Vitesse. "We zijn zeer tevreden dat zijn komst nu is afgerond. Chris is niet alleen een goede bekende van Phillip, maar is met zijn expertise, kwaliteiten en persoonlijkheid ook complementair aan de rest van de technische staf."

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

9 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

9 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

10 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

12 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

12 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

13 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

14 uur geleden