Assen houdt noodopvang asielzoekers langer open
ASSEN (ANP) - De noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers in de Expo Hal in Assen blijft langer open. De locatie zou eigenlijk tot eind augustus in gebruik zijn, maar de gemeente maakte donderdag bekend dat de hal bij het TT-circuit nu tot 31 mei 2023 open blijft wegens "humanitaire redenen en vanuit een besef van maatschappelijke verantwoordelijkheid".
De gemeente doet dit omdat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) nog steeds heel dringend behoefte heeft aan opvangplekken voor asielzoekers. Wel heeft Assen als voorwaarde gesteld dat de inrichting van de hal wordt aangepast, zodat mensen er meer mogelijkheden hebben om bijvoorbeeld binnen te recreëren. De noodopvang is sinds februari in gebruik voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Nu de praktijk uitwijst dat mensen er langer blijven dan eerder werd gedacht, wordt de inrichting aangepakt. Ook komt er meer aandacht voor de 'daginvulling' van de asielzoekers.
Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is het al langere tijd erg druk. Afgelopen nachten sliepen er ruim zevenhonderd mensen buiten. Asielzoekerscentra zitten vol, statushouders kunnen niet doorstromen naar een woning. De gemeente Assen roept het Rijk op te zorgen voor "een meer permanente en structurele oplossing voor de opvang van asielzoekers" en vindt dat daarbij wel moet worden gekeken hoeveel mensen gemeenten of veiligheidsregio's nu al opvangen. Assen heeft ook een asielzoekerscentrum, daar verblijven duizend mensen.
Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is op zoek naar extra ruimte voor asielzoekers en overlegt daarover met gemeenten. Hij verwacht komende week nieuws te kunnen melden over een nieuwe opvanglocatie.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De dekking van de Verenigde Staten voelt nu "veilig genoeg" voor Oekraïne en zijn Europese bondgenoten om ook offers te kunnen brengen in de vredesonderhandelingen met Rusland, zegt premier Dick Schoof. De VS hebben volgens hem beloofd te hulp te komen als Rusland een toekomstige wapenstilstand zou schenden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moskou vindt dat Nederlandse kabinetsleden "alle perken te buiten" zijn gegaan met uitspraken tegen Rusland van de afgelopen tijd. De Russische ambassade spreekt in een verklaring van dreigende opmerkingen, "om nog maar te zwijgen over de volstrekt onacceptabele, grove toon van hun uitspraken over de Russische leiding". De missie roept de Nederlandse autoriteiten op te stoppen met "anti-Russische hysterie en serieus na te denken over waar ze hun land naartoe leiden".
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft een Nederlandse vrouw aangehouden die in eigen land wordt gezocht voor het seksueel uitbuiten van minderjarigen, bezit van kinderporno, mensenhandel, drugshandel en vrijheidsberoving. De krant El País meldt dat de vrouw nu ook wordt verdacht van het achterlaten van kinderen.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het belangrijkste voor ons is dat de verdachten ter verantwoording zijn geroepen." Dit zeggen de nabestaanden van de vier kinderen die zijn omgekomen bij het ongeluk met een Stint op een spoorwegovergang in Oss in reactie op het requisitoir van het Openbaar Ministerie.
9 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De vader van de twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond zijn gevonden in hun woning in Moergestel is aangehouden. De 49-jarige man wordt verdacht "van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de woning", meldt de politie. Een woordvoerster van de politie wilde daar geen verdere uitleg bij geven. Ze zei dat het onderzoek nog gaande is.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanslag in Sydney is onacceptabel en maakt "duidelijk dat we waakzaam moeten blijven. En dat we ons moeten blijven uitspreken en optreden tegen antisemitisme, waar en hoe het zich ook manifesteert." Dat zei maandagavond demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel bij een chanoekaviering op de Amsterdamse Zuidas.
10 uur geleden