Assen houdt noodopvang asielzoekers langer open
ASSEN (ANP) - De noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers in de Expo Hal in Assen blijft langer open. De locatie zou eigenlijk tot eind augustus in gebruik zijn, maar de gemeente maakte donderdag bekend dat de hal bij het TT-circuit nu tot 31 mei 2023 open blijft wegens "humanitaire redenen en vanuit een besef van maatschappelijke verantwoordelijkheid".
De gemeente doet dit omdat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) nog steeds heel dringend behoefte heeft aan opvangplekken voor asielzoekers. Wel heeft Assen als voorwaarde gesteld dat de inrichting van de hal wordt aangepast, zodat mensen er meer mogelijkheden hebben om bijvoorbeeld binnen te recreëren. De noodopvang is sinds februari in gebruik voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Nu de praktijk uitwijst dat mensen er langer blijven dan eerder werd gedacht, wordt de inrichting aangepakt. Ook komt er meer aandacht voor de 'daginvulling' van de asielzoekers.
Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is het al langere tijd erg druk. Afgelopen nachten sliepen er ruim zevenhonderd mensen buiten. Asielzoekerscentra zitten vol, statushouders kunnen niet doorstromen naar een woning. De gemeente Assen roept het Rijk op te zorgen voor "een meer permanente en structurele oplossing voor de opvang van asielzoekers" en vindt dat daarbij wel moet worden gekeken hoeveel mensen gemeenten of veiligheidsregio's nu al opvangen. Assen heeft ook een asielzoekerscentrum, daar verblijven duizend mensen.
Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is op zoek naar extra ruimte voor asielzoekers en overlegt daarover met gemeenten. Hij verwacht komende week nieuws te kunnen melden over een nieuwe opvanglocatie.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
14 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
7 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
8 uur geleden