ASR en chipbedrijven omhoog op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - ASR was dinsdag een grote stijger op de Amsterdamse beurs. Na een koopadvies van Citi, werd de verzekeraar ruim 4,5 procent meer waard. Ook chipbedrijven hoorden bij de vroege stijgers op een positief gestemd Damrak.
Besi noteerde in de vroege handel een plus van meer dan 3 procent. Handelaren reageerden op de hogere koersen een dag eerder in New York, waar chipbedrijven omhoog gingen op het bericht dat Samsung de productie van geheugenchips verlaagt. Behalve Besi stonden ook ASMI en ASML hoger. ASMI won ruim 1 procent, chipmachinemaker ASML kreeg er 0,3 procent bij.
Verder ging Philips 1 procent omhoog. Beleggers in het medisch technologiebedrijf maken zich geen zorgen over een nieuwe terugroepactie van Philips van al gerepareerde slaapapneu-apparaten. Shell (plus 1,2 procent) kreeg een adviesverhoging van analisten van Redburn.
Vopak
De AEX stond na een minuut of tien handelen 0,5 procent hoger op 763,95 punten. Beleggers hadden vier dagen vrijaf vanwege Pasen. De MidKap steeg 1,2 procent tot 940,77 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs gingen de beurzen tot 0,9 procent omhoog.
Vopak werd 0,2 procent hoger gezet. Het tankopslagbedrijf neemt de helft van de aandelen in lng-terminal EemsEnergyTerminal in de Groningse Eemshaven over van Gasunie. Bij de kleinere bedrijven ging Pharming 1,9 procent omhoog. De eerste commerciële levering van het onlangs goedgekeurde medicijn Joenja werd in de Verenigde Staten gedaan. Daardoor krijgt Pharming een betaling van 10 miljoen dollar van partner Novartis.
Sif
Maker van funderingen voor windmolens op zee Sif steeg 1,5 procent. Dat bedrijf gaf aan dat de uitbreiding van zijn productiefaciliteit op de Maasvlakte vlot van start is gegaan.
In Zürich steeg Credit Suisse 1,3 procent. In het Zwitserse parlement wordt gedebatteerd over de overname van de in de problemen geraakte bank door UBS.
Amerikaanse olie werd 0,9 procent meer waard op 80,49 dollar per vat. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 84,86 dollar per vat. De euro was 1,0895 dollar waard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
2 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
5 uur geleden