ASML wil woningmarkt in omgeving van bedrijf vooruithelpen
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML gaat meebetalen aan woningbouwprojecten in de omgeving van het Veldhovense bedrijf. Daarmee wil de onderneming, waar veel expats werken, de nieuwbouw van woningen meer op gang helpen. De wachttijd voor sociale huurwoningen in de regio rond Eindhoven is namelijk flink opgelopen en er speelt een groot woningtekort.
In totaal verwacht ASML "een aantal miljoen euro" te steken in meerdere projecten, waarvoor de onderneming een aantal criteria heeft opgesteld. Het moet bijvoorbeeld gaan om de bouw van betaalbare woningen, vindt ASML. Dat betekent dat een project voor minimaal 70 procent woningen betreft met een maximale koopprijs van 375.000 euro of een huur tot 1100 euro. Ook moeten de projecten elk minimaal honderd woningen opleveren.
ASML belooft zonder winstoogmerk in te stappen in projecten en niet te bouwen voor eigen medewerkers. Het geld is namelijk bedoeld voor huizen voor sociale huurders, mensen met een laag tot middeninkomen, studenten en ouderen. "ASML-medewerkers behoren niet tot de doelgroep", benadrukt het bedrijf.
Met initiatief doet de onderneming ook wat terug voor de omgeving, is het idee. De afgelopen jaren is het personeelsbestand van ASML fors opgelopen, wat ook voor extra druk op de lokale woningmarkt heeft gezorgd. In Nederlandse media zorgde dat afgelopen tijd voor koppen als "Brabant in de knel door succes ASML", haalt ASML zelf nog eens aan in een presentatie voor het initiatief. Daardoor werd het voor andere mensen moeilijker om nog een betaalbaar huis te vinden in de omgeving van het bedrijf.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.
58 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
2 uur geleden