ASML wil woningmarkt in omgeving van bedrijf vooruithelpen
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML gaat meebetalen aan woningbouwprojecten in de omgeving van het Veldhovense bedrijf. Daarmee wil de onderneming, waar veel expats werken, de nieuwbouw van woningen meer op gang helpen. De wachttijd voor sociale huurwoningen in de regio rond Eindhoven is namelijk flink opgelopen en er speelt een groot woningtekort.
In totaal verwacht ASML "een aantal miljoen euro" te steken in meerdere projecten, waarvoor de onderneming een aantal criteria heeft opgesteld. Het moet bijvoorbeeld gaan om de bouw van betaalbare woningen, vindt ASML. Dat betekent dat een project voor minimaal 70 procent woningen betreft met een maximale koopprijs van 375.000 euro of een huur tot 1100 euro. Ook moeten de projecten elk minimaal honderd woningen opleveren.
ASML belooft zonder winstoogmerk in te stappen in projecten en niet te bouwen voor eigen medewerkers. Het geld is namelijk bedoeld voor huizen voor sociale huurders, mensen met een laag tot middeninkomen, studenten en ouderen. "ASML-medewerkers behoren niet tot de doelgroep", benadrukt het bedrijf.
Met initiatief doet de onderneming ook wat terug voor de omgeving, is het idee. De afgelopen jaren is het personeelsbestand van ASML fors opgelopen, wat ook voor extra druk op de lokale woningmarkt heeft gezorgd. In Nederlandse media zorgde dat afgelopen tijd voor koppen als "Brabant in de knel door succes ASML", haalt ASML zelf nog eens aan in een presentatie voor het initiatief. Daardoor werd het voor andere mensen moeilijker om nog een betaalbaar huis te vinden in de omgeving van het bedrijf.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
11 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
16 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden