Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML, Just Eat en Heijmans winnen flink op Amsterdamse beurs

ASML, Just Eat en Heijmans winnen flink op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML, maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en bouwconcern Heijmans waren donderdag na goed nieuws voor de bedrijven de grote winnaars aan de Amsterdamse beurs. Daarentegen reageerden beleggers nauwelijks op een bronnenbericht van persbureau Reuters dat levensmiddelenconcern Unilever een verkoop bekijkt van bekende Nederlandse merken als Unox en Conimex.

ASML was met een winst van 7 procent de grootste stijger bij de hoofdfondsen. De chipmachinemaker liet voorafgaand aan zijn beleggersdag weten de verwachtingen voor 2030 te handhaven. Bij de publicatie van de derdekwartaalcijfers verlaagde ASML nog de vooruitzichten voor 2025 en beleggers vreesden dat het bedrijf ook negatiever zou worden over de jaren daarna. In het kielzog kregen chipbedrijven ASMI en Besi er tot ruim 5 procent aan beurswaarde bij.

Just Eat Takeaway eindigde als koploper bij de middelgrote fondsen, met een koerswinst van bijna 9 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd woensdag al bijna 16 procent meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub. Beleggers zijn erg opgelucht over die deal. Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor het onderdeel.

Heijmans in de plus

Bouwbedrijf Heijmans klom bij de kleinere fondsen daarnaast ruim 9 procent dankzij een koopadvies van Oddo BHF. AEX-fonds Unilever ging op zijn beurt met een plus van 0,1 procent de handel uit. Volgens Reuters zou Unilever ABN AMRO hebben ingeschakeld om een verkoop van de merken te onderzoeken. Unilever wilde evenwel geen commentaar geven tegen Reuters en ook niet tegen het ANP.

De algehele stemming op de Europese beurzen was positief. De AEX-index sloot 1,3 procent hoger op 874,48 punten. De MidKap klom 2 procent tot 874,98 punten. De belangrijkste graadmeters aan de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,4 procent.

BioArctic

In Stockholm was farmaceut BioArctic een grote winnaar. Het aandeel won bijna 30 procent. Het medicijn Leqembi, waar BioArctic medeverantwoordelijk voor is, heeft na herbeoordeling een positief advies gekregen van het Europees Medicijnagentschap (EMA). Dit medicijn is bedoeld voor de behandeling van patiënten met milde cognitieve stoornissen in een vroeg stadium van Alzheimer.

De euro was 1,0556 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,47 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 72,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

5 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

8 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

10 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

12 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden