ASMI trekt aandacht op Damrak met hogere omzetverwachting
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI kan dinsdagochtend op de aandelenbeurs in Amsterdam op belangstelling rekenen. De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar.
ASMI houdt vandaag zijn beleggersdag, waarop het Almeerse bedrijf de markten een update geeft over de te volgen strategie in de komende jaren. In een aankondigend bericht stelt topman Benjamin Loh dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.
Advies- en ingenieursbureau Arcadis maakte bekend een nieuwe opdracht binnen te hebben gehaald. Het bedrijf helpt in opdracht van de Amerikaanse staat Georgia mee aan een onderzoek dat moet uitwijzen wat nodig is om inwoners van de stad Atlanta minder met de auto te laten rijden.
China
De algehele stemming op de aandelenbeurzen lijkt wat somber. In Azië en Australië stonden de belangrijkste graadmeters op verlies, met een min van zo'n 1 procent. De beurs in Hongkong zakte zo'n 0,8 procent en de beurs in Sydney ging zo'n 0,5 procent omlaag. Vroege indicatoren wijzen op een openingsverlies voor de AEX in Amsterdam.
In China speelden zorgen rond de met schulden overladen vastgoedsector een rol bij de verliezen. Het al jaren wankele vastgoedconcern Evergrande heeft de betalingstermijn voor bepaalde rentes op obligaties gemist. Ook zijn leidinggevenden van Evergrande in hechtenis genomen.
Rentestand
Beleggers verwerken ook de boodschap van de Amerikaanse Federal Reserve en andere centrale banken dat de rentes waarschijnlijk langer hoog blijven dan eerder aangenomen. Daardoor stijgen ook de rentes op obligaties, wat aandelen relatief minder aantrekkelijk maakt.
Diezelfde 'rentevrees' zette de AEX en andere bekende Europese graadmeters voor de aandelenbeurzen maandag al voor verliezen. De AEX-index verloor 0,5 procent tot 726,64 punten en de MidKap leverde 1 procent in tot 834,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1 procent.
Olieprijs
De olieprijzen daalden in de ochtend licht. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar op 1,0585 dollar.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
29 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
33 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
2 uur geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
2 uur geleden