Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI trekt aandacht op Damrak met hogere omzetverwachting

ASMI trekt aandacht op Damrak met hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI kan dinsdagochtend op de aandelenbeurs in Amsterdam op belangstelling rekenen. De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar.

ASMI houdt vandaag zijn beleggersdag, waarop het Almeerse bedrijf de markten een update geeft over de te volgen strategie in de komende jaren. In een aankondigend bericht stelt topman Benjamin Loh dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.

Advies- en ingenieursbureau Arcadis maakte bekend een nieuwe opdracht binnen te hebben gehaald. Het bedrijf helpt in opdracht van de Amerikaanse staat Georgia mee aan een onderzoek dat moet uitwijzen wat nodig is om inwoners van de stad Atlanta minder met de auto te laten rijden.

China

De algehele stemming op de aandelenbeurzen lijkt wat somber. In Aziƫ en Australiƫ stonden de belangrijkste graadmeters op verlies, met een min van zo'n 1 procent. De beurs in Hongkong zakte zo'n 0,8 procent en de beurs in Sydney ging zo'n 0,5 procent omlaag. Vroege indicatoren wijzen op een openingsverlies voor de AEX in Amsterdam.

In China speelden zorgen rond de met schulden overladen vastgoedsector een rol bij de verliezen. Het al jaren wankele vastgoedconcern Evergrande heeft de betalingstermijn voor bepaalde rentes op obligaties gemist. Ook zijn leidinggevenden van Evergrande in hechtenis genomen.

Rentestand

Beleggers verwerken ook de boodschap van de Amerikaanse Federal Reserve en andere centrale banken dat de rentes waarschijnlijk langer hoog blijven dan eerder aangenomen. Daardoor stijgen ook de rentes op obligaties, wat aandelen relatief minder aantrekkelijk maakt.

Diezelfde 'rentevrees' zette de AEX en andere bekende Europese graadmeters voor de aandelenbeurzen maandag al voor verliezen. De AEX-index verloor 0,5 procent tot 726,64 punten en de MidKap leverde 1 procent in tot 834,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1 procent.

Olieprijs

De olieprijzen daalden in de ochtend licht. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar op 1,0585 dollar.

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

2 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

4 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

4 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

6 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

7 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

7 uur geleden