ASMI trekt aandacht op Damrak met hogere omzetverwachting
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI kan dinsdagochtend op de aandelenbeurs in Amsterdam op belangstelling rekenen. De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar.
ASMI houdt vandaag zijn beleggersdag, waarop het Almeerse bedrijf de markten een update geeft over de te volgen strategie in de komende jaren. In een aankondigend bericht stelt topman Benjamin Loh dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.
Advies- en ingenieursbureau Arcadis maakte bekend een nieuwe opdracht binnen te hebben gehaald. Het bedrijf helpt in opdracht van de Amerikaanse staat Georgia mee aan een onderzoek dat moet uitwijzen wat nodig is om inwoners van de stad Atlanta minder met de auto te laten rijden.
China
De algehele stemming op de aandelenbeurzen lijkt wat somber. In Azië en Australië stonden de belangrijkste graadmeters op verlies, met een min van zo'n 1 procent. De beurs in Hongkong zakte zo'n 0,8 procent en de beurs in Sydney ging zo'n 0,5 procent omlaag. Vroege indicatoren wijzen op een openingsverlies voor de AEX in Amsterdam.
In China speelden zorgen rond de met schulden overladen vastgoedsector een rol bij de verliezen. Het al jaren wankele vastgoedconcern Evergrande heeft de betalingstermijn voor bepaalde rentes op obligaties gemist. Ook zijn leidinggevenden van Evergrande in hechtenis genomen.
Rentestand
Beleggers verwerken ook de boodschap van de Amerikaanse Federal Reserve en andere centrale banken dat de rentes waarschijnlijk langer hoog blijven dan eerder aangenomen. Daardoor stijgen ook de rentes op obligaties, wat aandelen relatief minder aantrekkelijk maakt.
Diezelfde 'rentevrees' zette de AEX en andere bekende Europese graadmeters voor de aandelenbeurzen maandag al voor verliezen. De AEX-index verloor 0,5 procent tot 726,64 punten en de MidKap leverde 1 procent in tot 834,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1 procent.
Olieprijs
De olieprijzen daalden in de ochtend licht. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar op 1,0585 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden