Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI in trek op Damrak

ASMI in trek op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ASMI was woensdag in trek op het Damrak na een positief handelsbericht van de chiptoeleverancier. De meeste Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de details van het fase 1-handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, die later op de dag worden vrijgegeven. Berichten dat Washington niet van plan zou zijn om eerder opgelegde importtarieven op Chinese goederen terug te draaien, zorgden voor enige terughoudendheid.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 612,09 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 940,52 punten. De beurs in Londen won 0,1 procent. Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent.

ASMI steeg 8 procent en was de grote winnaar in de MidKap. Volgens de toeleverancier aan de chipindustrie was de omzet in het slotkwartaal van 2019 hoger dan voorzien en lagen de orders ver boven de eigen verwachting. ASMI wees onder meer op de beter dan verwachte marktomstandigheden in de chipsector. Sectorgenoten ASML en Besi wonnen 0,7 en 3,9 procent.

Galapagos

Grootste stijger bij de AEX-fondsen was Galapagos met een winst van 0,8 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft de samenwerking met zijn Canadese branchegenoot Fibrocor Therapeutics uitgebreid. Daarbij neemt Galapagos ook een aandelenbelang in Fibrocor. Verzekeraar NN Group stond onderaan met een verlies van 1,7 procent.

Alfen steeg 5,5 procent bij de kleinere bedrijven. De laadpalenfabrikant gaat verdeelstations leveren aan netbeheerder Enexis Netbeheer. Op de lokale markt klom NIBC 2,2 procent. De zakenbank stopt met kapitaalmarktdiensten voor zakelijke klanten. De beslissing kost ongeveer vijftig banen.

Capgemini

Capgemini daalde 0,5 procent in Parijs. Het Franse IT-bedrijf heeft zijn bod op branchegenoot Altran Technologies (plus 2,5 procent) verhoogd. Capgemini is in een strijd verwikkeld met het Amerikaanse hedgefonds Elliott om de controle over zijn kleinere rivaal.

De euro was 1,1122 dollar waard, tegen 1,1128 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 57,96 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 64,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

1 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

3 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

4 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

6 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

17 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

18 uur geleden