Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI flink omlaag op Damrak, KPN sluit licht hoger na resultaten

ASMI flink omlaag op Damrak, KPN sluit licht hoger na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam na tegenvallende resultaten. KPN gaf ook een kijkje in de boeken, waarna het aandeel van het telecombedrijf licht hoger sloot. Op de Europese beurzen werden sowieso veel bedrijfscijfers verwerkt, die gemengd werden ontvangen door beleggers.

ASMI ontving in het eerste kwartaal minder nieuwe orders doordat grote chipbedrijven voorzichtiger zijn geworden met hun investeringen en werd meer dan 7 procent lager gezet. Ook branchegenoot Besi had afgelopen kwartaal last van een lagere vraag naar computerchips en zag de omzet licht dalen. Voor het huidige kwartaal rekent Besi echter weer op een stevige omzetgroei en het aandeel won 8 procent.

KPN wist in de voorbije periode vooral nieuwe mobiele klanten aan zich te binden. Qua breedbandinternet heeft de onderneming het evenwel lastig, onder meer door sterke concurrentie op glasvezelgebied. KPN bevestigde ook samen met andere telecomaanbieders als VodafoneZiggo, T-Mobile en Delta een bod te hebben gedaan op de uitzendrechten van de Eredivisie. Het aandeel sloot 0,7 procent in de plus.

Negatieve stemming

De algehele stemming op de Europese beurzen was negatief. De AEX-index in Amsterdam sloot 0,8 procent lager op 749,60 punten. De MidKap steeg wel 0,1 procent tot 923,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,9 procent. Daarbij won de euro aan waarde ten opzichte van de dollar. Rond het slot van de aandelenmarkten was de Europese eenheidsmunt 1,1053 dollar waard. De olieprijzen lieten weinig beweging zien.

IMCD was op het Damrak ook nog een opvallende verliezer, met een koersverlies van 4 procent. De chemicaliëndistributeur boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Andere bedrijven die met cijfers kwamen waren onder meer bodemonderzoeker Fugro (plus 3,2 procent) en tankopslagbedrijf Vopak (plus 1,9 procent).

Overnamenieuws Majorel, lichte daling Danone

Op de lokale Amsterdamse markt werd Majorel ruim 38 procent meer waard. Het Franse Teleperformance wil het in Luxemburg gevestigde callcenterbedrijf overnemen voor 3 miljard euro. In Parijs zakte Danone licht. De Franse producent van zuivelproducten en voedingsmiddelen zag de kwartaalomzet stijgen dankzij prijsverhogingen en verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar, maar beleggers waren toch niet heel enthousiast.

Meer uit Financieel

Reisbranche zoekt alternatieven voor vluchten via Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.

5 minuten geleden
Schepen in Rode Zee wijzigen koers na dreiging Houthi's

LONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.

6 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië verder uit

AMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.

57 minuten geleden
FrieslandCampina ziet grote opgave in uitvoering stikstofbeleid

AMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."

1 uur geleden
Topman AkzoNobel 'gevleid' door biedingen van concurrenten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".

2 uur geleden
Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

2 uur geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

2 uur geleden