
Asielzoekers slapen opnieuw op stoelen en veldbedden in Ter Apel
TER APEL (ANP) - Bij de centrale noodopvang voor asielzoekers in Ter Apel hebben in de nacht van woensdag op donderdag voor de tweede nacht op rij mensen op veldbedden en stoelen geslapen. Hoeveel mensen niet in een gewoon bed hebben geslapen kan de woordvoerster van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) niet precies zeggen, wel is zeker dat er in Ter Apel 150 veldbedden beschikbaar waren gesteld. De druk op de asielopvang is zo groot, dat elke dag "gepuzzeld moet worden om voor iedereen een slaapplek te regelen".
Vanwege de druk is woensdag daarom in Amsterdam het marineterrein weer in gebruik genomen voor de opvang en besloot het kabinet om legerplaats Harskamp in Ede langer open te houden voor de opvang. In totaal is daar tot eind oktober plek voor ruim duizend asielzoekers. Het COA is blij met de ingreep van het kabinet. "We zeggen al een aantal weken dat onze bezetting 100 procent is en elke dag komen er nieuwe mensen bij."
Naast gesprekken met gemeenten voor opvangplekken, is COA sinds deze week ook hotels en vakantieparken aan het benaderen of zij plek hebben. "Er is een heel team aan het rondbellen bij verschillende hotelketens en vakantieparken. Daarbij zijn we specifiek op zoek naar plekken waar minimaal dertig mensen zeker twee weken kunnen blijven, anders loont het niet". In het vakantiepark in Duinrell worden al zo'n negenhonderd asielzoekers opgevangen. Welke hotels en vakantieparken zijn benaderd is nog niet bekend.
Crisisnoodopvang
Met de zoektocht naar nieuwe opvangplekken hoopt het COA te voorkomen dat er crisisnoodopvang moet komen. "Dat is echt het aller-allerlaatste scenario waarop we willen overgaan", aldus de woordvoerster. Bij crisisopvang wijst de overheid plekken aan om mensen op te vangen, bijvoorbeeld in sporthallen en tenten. De laatste keer dat dit gebeurde was zo'n zes jaar geleden, toen veel Syrische vluchtelingen naar Nederland kwamen.
Demissionair staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielbeleid) sluit niet uit dat er crisisnoodopvang nodig is. "Dit laatste is natuurlijk zeer onwenselijk en probeer ik te voorkomen. Hiertoe vraag ik hulp aan gemeenten, provincies en vele andere betrokken partijen", schreef ze woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.
5 uur geledenBASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.
8 uur geledenLIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."
9 uur geledenALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
19 uur geleden