Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielzoekers nemen intrek in noodopvang aan Molenvlietsedijk

Asielzoekers nemen intrek in noodopvang aan Molenvlietsedijk

THOLEN - Vandaag nemen maximaal 50 asielzoekers intrek in het voormalige gebouw van de Eben Haëzerschool aan de Molenvlietsedijk. Dit pand wordt drie maanden ter beschikking gesteld om onder dak te geven aan vluchtelingen. Hiermee helpt de gemeente het COA. 

De gemeente Tholen biedt vanaf 1 december een tijdelijke, kleinschalige en sobere crisisopvang aan voor maximaal 50 asielzoekers. “Ook u heeft waarschijnlijk de beelden van het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel gezien”, aldus burgemeester Marleen Sijbers. “Overval, er moesten zelfs mensen buiten slapen. Dat was toen al een volstrekt ongewenste situatie, maar nu het herfst is en straks winter wordt, moeten we er met elkaar alles aan doen om te voorkomen dat dit nog eens gebeurt.”

Op maandagavond 14 november werd er voor omwonenden een rondleiding in het oude schoolgebouw georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst konden zij kennis nemen van de plannen van de gemeente en vragen stellen aan de burgemeester en wethouders.

Crisisnoodopvanglocatie
De oude Eben Haëzerschool is geschikt gemaakt voor het verblijf van de asielzoekers voor drie maanden. “Het gaat hier om sobere opvang bestaande uit bad, bed en brood. De inrichting van het gebouw bestaat uit een eetzaal, zeven slaapvertrekken voor in totaal vijftig personen, inpandig diverse sanitaire ruimtes met WC’s en wasgelegenheid en een douchegelegenheid in een verwarmde douchewagen die geplaatst is net buiten bij de slaapvertrekken, ook een was- en droogruimte voor de kleding en een recreatiegedeelte”, aldus de burgemeester. “Mede door onze lokale ondernemers is er heel veel werk verricht om de locatie bewoonbaar te maken. Buiten kunnen de mensen en kinderen gebruik maken van de nog aanwezige speeltoestellen, tafeltennistafel, basketbalring en iedereen kan alle activiteiten op het plein bekijken vanaf de aanwezige bankjes. Natuurlijk hebben we alles nog wel even gecontroleerd op veiligheid.”

De asielzoekers krijgen drie maaltijden per dag: ontbijt, lunch en een warme maaltijd, desgewenst Halal. Deze maaltijden worden bereid door een lokale ondernemer. 

“Deze crisisopvang is kleinschalig, tijdelijk, sober, doelmatig en menswaardig”, aldus burgemeester Sijbers. “En dat laatste moeten we samen doen. Daarom hoop ik dat we de asielzoekers die naar Tholen komen gastvrij kunnen ontvangen en we hen een stukje rust kunnen bieden. Dat kunnen we niet alleen, daarvoor hebben we uw hulp heel hard nodig”, aldus de burgemeester. “Er hebben zich spontaan al mensen aangemeld, daar zijn we uiteraard heel blij mee, maar we kunnen altijd nog helpende handen gebruiken. Bijvoorbeeld bij het eten, bij sport en spel of gewoon voor een praatje. Dus wilt u als vrijwilliger aan de slag en deze mensen helpen? Meld u dan aan via de website van de gemeente.”

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

1 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het oude stoomgemaal bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

4 uur geleden
Ineke Schippers naar voren geschoven als lijsttrekker Algemeen Belang Tholen

THOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.

20 uur geleden
UWV: ‘Steeds meer Zeeuwse senioren werken door na hun pensioen’

ZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.

1 dag geleden
Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

2 dagen geleden
Gemeente Tholen wil voorkeursrecht op landbouwgrond rond Welgelegen

THOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.

2 dagen geleden
Intocht Sinterklaas op 22 november: Alle tijden en locaties in de Thoolse dorpen

THOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.

2 dagen geleden