Asielzoekers mogen tot februari blijven in voormalig schoolgebouw in Tholen
THOLEN - De tijdelijke opvang voor asielzoekers in Tholen blijft langer open. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) krijgt groen licht om het voormalig schoolgebouw van de Eben-Haëzerschool aan de Molenvlietsedijk te blijven gebruiken tot februari 2024. Dat heeft de gemeente bekendgemaakt.
De opvang zou eigenlijk op 1 december eindigen. De beslissing om de tijdelijke opvang te verlengen komt doordat het nog steeds lastig is om voldoende opvang te bieden aan asielzoekers. De gemeente Tholen heeft daarom besloten om deze voorziening open te houden. De opvang blijft open totdat de werkzaamheden voor het Masterplan Tholen beginnen, gepland voor februari 2024. Hierbij hoort ook de sloop van het schoolgebouw bij. In de school kunnen maximaal vijftig mensen worden opgevangen.
‘Tijdelijke oplossing’De gemeente Tholen legt uit: “Dagelijks melden zich opnieuw veel asielzoekers in Ter Apel. Ieder jaar is de dagelijkse instroom van asielzoekers in september het hoogst, maar dit jaar is het aantal personen dat zich per dag meldt in Ter Apel bovengemiddeld hoog. Rijksoverheid heeft de provincies en gemeenten daarom dringend gevraagd extra opvanglocaties te openen en ook de al bestaande opvanglocaties langer open te houden. Op deze manier is het mogelijk het opvangprobleem tijdelijk op te lossen.”
De gemeente zegt dat de opvang in de voormalige school goed verloopt dankzij de hulp van verschillende maatschappelijke organisaties, scholen, Thoolse kerken en de vele vrijwilligers.
Asielzoekers nemen intrek in noodopvang aan Molenvlietsedijk
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.
13 uur geledenTHOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
1 dag geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
1 dag geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
2 dagen geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
2 dagen geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
3 dagen geleden